Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júla 2007

Uplynulý týždeň takmer 300 požiarov v prírodeUplynulý týždeň zaevidovali na Slovensku takmer 300 požiarov v prírode, z toho v 36 prípadoch išlo o lesné požiare. Najzávažnejšie lesné požiare hasili v okresoch Senica, Trenčín, ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. júla (WEBNOVINY) - Uplynulý týždeň zaevidovali na Slovensku takmer 300 požiarov v prírode, z toho v 36 prípadoch išlo o lesné požiare. Najzávažnejšie lesné požiare hasili v okresoch Senica, Trenčín, Žilina, Námestovo a Spišská Nová Ves. Príčinou bolo predovšetkým používanie otvoreného ohňa, na svedomí ich však môžu mať aj kúsky skla či ohorok cigarety. Od nedele hasiči zápasia s lesným požiarom v Slovenskom raji pri Hrabušiciach v okrese Spišská Nová Ves. Podľa informácií hovorkyne HaZZ Aleny Bučekovej je na mieste približne 40 príslušníkov HaZZ zo Spišskej Novej Vsi, Popradu, Levoče, Prešova a z Humenného, technika a dva vrtuľníky.

V Hrabušiciach bol aj najtragickejší lesný požiar posledných rokov, pri ktorom koncom októbra 2000 prišlo o život sedem ľudí. Škody sa vyšplhali na takmer 366 miliónov korún a ohňu padlo za obeť 67 hektárov lesného porastu. K najrozsiahlejšiemu lesnému požiaru prišlo koncom augusta 1992 v katastri obcí Lozorno, Pernek a Malacky v okrese Bratislava - vidiek. Požiar sa vplyvom silného vetra a extrémne suchej drevnej hmoty veľmi rýchlo rozšíril na plochu 1 171 hektárov, škody vyčíslili na 56,6 milióna. Presná príčina nebola objasnená, do úvahy prichádzalo samovznietenie v priestore silážneho žľabu, nedbalosť, vylúčené však nebolo ani úmyselné podpálenie.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minimálna mzda by sa mala zvýšiť na 8 100 Sk
<< predchádzajúci článok
Vo VOP Nováky sa podľa Kašického nenašiel žiadny tajný sklad