Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2010

Úrad boja proti korupcii povedie Peter KovaříkNovým riaditeľom Úradu boja proti korupcii (ÚBPK) je ...Zdieľať
lipsic Pred dvoma týždňami minister vnútra Daniel Lipšic do tejto funkcie menoval Jána Holíča z finančnej polície.

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Novým riaditeľom Úradu boja proti korupcii (ÚBPK) je Peter Kovařík, doterajší zástupca protikorupčného úradu v Banskej Bystrici. Informuje o tom portál Čas.sk s odvolaním sa na policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. "Chceme spresniť systém hodnotenia Úradu boja proti korupcii, aby bolo podnecované vyšetrovanie najzávažnejších, najkomplikovanejších a spoločensky najnebezpečnejších prípadov korupcie a ekonomickej kriminality," povedal pre Čas.sk Spišiak.

Podľa portálu sprevádzali vymenovanie nového šéfa protikorupčných policajtov šumy. Pred dvoma týždňami minister vnútra Daniel Lipšic do tejto funkcie menoval Jána Holíča z finančnej polície. Na druhý deň Holíč na miesto nenastúpil a ostal pracovať na finančnej polícii. Čas.sk píše, že sa nepáčil policajnému prezidentovi Spišiakovi. Kovařík prebral funkcie po Tiborovi Gašparovi, ktorý bol šéfom Úradu boja proti korupcii od roku 2005 a z kresla odišiel 15. augusta. V súčasnosti je zaradený ako analytik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre. Gašpar je podľa portálu Čas.sk jediným slovenským policajným generálom, ktorý pôsobí v krajskej štruktúre.

Internetová verzia denníka Nový Čas dnes priniesla správu aj o odchode policajných šéfov v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Trnavského krajského policajného riaditeľa Bystríka Stanka by mal podľa informácií portálu nahradiť Imrich Puha. Ten sa vrátil k polícii po šiestich rokoch v civile. V časoch, keď okresnému riaditeľstvu v Dunajskej Strede šéfoval Jaroslav Spišiak, bol jeho zástupcom. Teraz pracuje v Západoslovenskej energetike ako šéf tímu kontroly strát elektrickej energie, kde odhaľuje čiernych odberateľov. Podľa zdroja Nového Času Bystríkovi Stankovi ponúkli miesto na krajskom riaditeľstve v Trenčíne, on to však odmietol. Po dvadsiatich dvoch rokoch vraj v októbri odíde do výsluhového dôchodku. Dovtedy má pracovať na okresnom riaditeľstve v Trnave. Do výsluhového dôchodku odchádza aj nitriansky policajný riaditeľ Dušan Síleš. Meno jeho nástupcu zatiaľ médiá nepoznajú. Podľa zdroja Nového Času by to mohol byť generál Tibor Gašpar, ktorý donedávna šéfoval úradu boja proti korupcii a nedávno prešiel na odbor analytiky do Nitry.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SVÄTOPLUK: Rokovanie komisie závery neprinieslo
<< predchádzajúci článok
Na afganské školáčky zaútočili plynom

Úrad boja proti korupcii povedie Peter Kovařík - diskusné fórum čitateľov