Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2010

Smer chce odvolať Sulíka pre referendumSmer-SD iniciuje kroky na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorej cieľom bude odvolať predsedu parlamentu Richarda Sulíka. Na tlačovej ...Zdieľať
fico sulik Foto: Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Smer-SD iniciuje kroky na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorej cieľom bude odvolať predsedu parlamentu Richarda Sulíka. Na tlačovej besede dnes o tom informoval líder Smeru-SD Robert Fico. Ako zdôraznil, "na poste predsedu NR SR nemôžeme rešpektovať človeka, ktorý si svoje pôsobenie v politike pomýlil s nezodpovednou zábavou." To, čo v súvislosti s referendom "predvádza" predseda SaS a predseda NR SR je podľa Fica "hrubým výsmechom Ústave SR a slovenským občanom".

Fico upriamil pozornosť na to, že SaS, ktorá iniciovala septembrové referendum, nedelegovala svojho zástupcu do Ústrednej volebnej komisie a v 50 obvodných komisiách budú mať piatich zástupcov. Obsadené budú mať iba okrskové komisie. Ako zdôraznil, na prvý pohľad sa môže zdať, že chce dať zarobiť svojim ľuďom, za závažnejšie však považuje Sulíkovo vyhlásenie, že pre SaS je dôležité mať ľudí v okrskových komisiách, lebo práve tí vedia sčítanie ovplyvniť. "To sa nedá nijako ospravedlniť," zdôraznil Fico. Sulík v utorok pre Aktuálne.sk uviedol: "Dôležití sú pre nás okrskoví zástupcovia, tí to vedia to sčítanie ovplyvniť a tých máme 6 000, to je pre nás podstatné."

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lekári upozorňujú na časté pády detí z výšky
<< predchádzajúci článok
Pesticídy môžu spôsobovať poruchy pozornosti

Smer chce odvolať Sulíka pre referendum - diskusné fórum čitateľov