29. apríla 2007

V B-skupine aj v nedeľu víťazstvá favoritov

Aj v nedeľňajších stretnutiach B-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve sa zrodili jednoznačné víťazstvá favoritov. Českí hokejisti si popoludní poľahky poradili s Rakúskom a po ...

MOSKVA 29. apríla (WEBNOVINY) - Aj v nedeľňajších stretnutiach B-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve sa zrodili jednoznačné víťazstvá favoritov. Českí hokejisti si popoludní poľahky poradili s Rakúskom a po výhre 6:1 majú v tabuľke už šesť bodov. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika sa ujali vedenia už v 4. min, keď po spolupráci s Marekom Židlickým a Jaroslavom Hlinkom rozvlnil sieť za brankárom Brücklerom Petr Sýkora. Po uplynutí prvej desaťminútovky bolo už 2:0, keď sa do listiny strelcov zapísal Hlinka. Potom sa hráči strieborného tímu z predchádzajúcich MS na dvadsať minút odmlčali, gólový "pôst" ukončil v 32. min obranca Čáslava. Nepozornosť v obranných radoch českého tímu potrestal v závere druhej tretiny Raimund Divis, no ako sa neskôr ukázalo, bol to prvý aj posledný gól Rakúska. Posledná tretina bola už úplne v réžii Čechov, ktorí zásluhou Michala Barinku, Jaroslava Hlinku a Jana Mareka strelili ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili.
Hokejisti USA si vo večernom stretnutí bez väčších problémov poradili s Bieloruskom 5:1 a do tabuľky si pripísali po piatkovom suverénnom triumfe nad Rakúskom (6:2) ďalšie tri body (sú na druhom mieste o skóre práve za Čechmi). Gólový účet zápasu otvoril už v 3. min obranca Jack Johnson a keď sa v 5. min presne trafil aj Lee Stempniak, každému v hale v Mytišči bolo jasné, akým smerom sa tento duel bude uberať. Zverenci trénera Mika Sullivana pridali pred prvou sirénou ešte jeden gól, presadil sa Chad Larose. V druhej časti hry pridali bronzoví medailisti zo svetového šampionátu spred troch rokov ďalšie dva presné zásahy v podaní Chrisa Clarka a opäť Stempniaka, na prvý z nich si asistenciu pripísal aj syn legendy slovenského hokeja Petra Šťastného - Paul. V záverečnej tretine sa napokon jedným gólom prezentovali aj Bielorusi, gólmanovi Grahamovi pokazil čisté konto Antonenko. Bielorusko zatiaľ na MS prehralo oba svoje zápasy (ten prvý s Českom vysoko 2:8) a v poslednom dueli B-skupiny na nich v utorok 1. mája o 14.15 h SELČ čaká Rakúsko. Američania sa v ten istý deň o 18.15 h SELČ stretnú s reprezentáciou Česka.

B-skupina (Mytišči):
Česko - Rakúsko 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 4. Sýkora (J. Hlinka, Židlický), 11. J. Hlinka (Výborný), 32. Čáslava (Židlický, Sýkora), 45. M. Barinka (Irgl, Plekanec), 49. J. Hlinka (Židlický, Výborný), 56. Marek (Z. Michálek, Čajánek) - 38. Raimund Divis.
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen (Nór.) - Kiča (Ukr.), Zatta (Tal.), 2500 divákov
Česko: Čechmánek - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, M. Barinka, Bednář, Platil, Šmíd, Hamr - Sýkora, Výborný, J. Hlinka - Irgl, Plekanec, Olesz - Tenkrát, Novotný, Hubáček - Balaštík, Marek, Čajánek
Rakúsko: Brückler - Rebek, R. Lukas, Unterluggauer, Ulrich, A. Lakos, Stewart, P. Lakos, Mattie - Setzinger, Koch, Welser - Trattnig, P. Lukas, Kalt - Schuller, Raimund Divis, Baumgartner - Peintner, Pewal, Harand

USA - Bielorusko 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 3. J. Johnson (Bochenski), 5. Stempniak (Arnason), 18. Larose (Petersen), 25. Clark (P. Šťastný), 36. Stempniak (Clark) - 44. Antonenko (Kukuškin)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.) - Fonselius (Fín.), Karlberg (Švéd.)
USA: Grahame - E. Johnson, Greene, Suter, Pothier, J. Johnson, Hutchinson, Alberts, Ballard - Bochenski, P. Šťastný, Clark - Stempniak, Petersen, Backes - Cole, Kessel, Hall - Davis, Arnason, Larose
Bielorusko: Mezin - Glebov, Kosťučenok, Žurik, Makrickij, Leonťjev, Riadinskij, Denisov - Ugarov, Zadeľonov, Antonenko - Kulakov, Michaľov, Dudik - Kukuškin, Kurilin, Meleško - Strachov, Volkov, Bobrovkov