Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. februára 2008

V Bratislave vystúpi amsterdamský džezový orchester TetzepiZnámy holandský džezový orchester Tetzepi z Amsterdamu pricestuje na Slovensko. V sobotu 16. februára sa o 21:00 predvedie v bratislavskom Klube za zrkadlom.Zdieľať
Nielen o inštrumentálnu hudobnú šou sa postará 10-členná dychová sekcia, ktorú dopĺňa klavír, gitara a rytmická sekcia (basa/ kontrabas, bicie). Orchester vystúpi v Bratislave pod taktovkou dirigenta Woutera Hakhoffa.

Pomenovanie Tetzepi môžeme chápať ako čas, ktorý existoval ešte predtým, než čas začali vnímať ľudia - vtedy, kedy ešte neexistovali dogmy. Orchester vydal počas svojej existencie tri albumy - Ta Tenen, Shu a Crush. Orchester sa žánrovo pohybuje na rozmedzí free jazzu, klasického big bandu, kolektívnych improvizácii a strhujúcich sólových výstupov. Práve inovatívny prístup ku klasickému džezu a schopnosť improvizovať ho preslávil nielen v krajine tulipánov, ale aj za jej hranicami. Zoskupenie vzniklo v roku 1997 a jeho repertoár tvoria výhradne autorské skladby. Členmi Tetzepi sú aj preslávení muzikanti Tobias Klein (altsaxafón, klarinet, basklarinet), trubkári Hans Leeuw a Bart Lust, basgitarista Edwin Wieringa a pianista Pieter Jan Cramer.

Agentúru SITA informoval Tomáš Lukačka z občianskeho združenia Euforion, ktoré koncert organizuje s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva a Kultúrnymi zariadeniami Petržalky.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smejúce sa deti !
<< predchádzajúci článok
Machatovu kariéru vystavujú v historickej SND