Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2006

V Budapešti pokračujú násilné protesty proti vládeV Budapešti pokračovali v noci z utorka na stredu násilné protesty proti vláde premiéra Ferenca Gyurcsánya. Niekoľko stoviek demonštrantov požadujúcich odstúpenie premiéra sa zhromaždilo pred ...Zdieľať

BUDAPEŠŤ 20. septembra (WEBNOVINY) - V Budapešti pokračovali v noci z utorka na stredu násilné protesty proti vláde premiéra Ferenca Gyurcsánya. Niekoľko stoviek demonštrantov požadujúcich odstúpenie premiéra sa zhromaždilo pred sídlom jeho socialistickej strany. Polícia proti nim nasadila slzný plyn, dav sa snažia rozprášiť aj policajti na koňoch. Násilnostiam pred budapeštianskou centrálou socialistov predchádzalo pokojné zhromaždenie, na ktorom sa pred budovou parlamentu zišlo asi 10 tisíc ľudí. Podľa maďarskej agentúry MTI sa do zrážok aktívne zapájajú najmä mladiství výtržníci, ktorí do policajtov hádžu rôzne predmety.

Asi 150 osôb utrpelo zranenia počas demonštrácie v maďarskej metropole v noci z pondelka na utorok. Demonštranti požadovali odstúpenie premiéra Gyurcsánya po tom, čo pripustil, že klamal voličom v snahe uspieť vo voľbách. Demonštráciu vyvolalo zverejnenie záznamu uzavretej diskusie premiéra Ferenca Gyurcsánya a poslancov jeho Maďarskej socialistickej strany z mája tohto roka, počas ktorej premiér otvorene povedal, že jeho vláda klamala o stave hospodárstva, aby zvíťazila v aprílových parlamentných voľbách. Premiér v nedeľu potvrdil, že záznam, ktorý zverejnil maďarský verejnoprávny rozhlas, je pravý.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Každý desiaty Američan vyhľadáva sex s mužom
<< predchádzajúci článok
Desať mŕtvych po raketovom útoku na obytnú štvrť Bagdadu