29. mája 2007

V Burghausene sa rozlúčili s Marekom Krejčím

Futbalisti SV Wacker Burghausen zvíťazili v utorkovom priateľskom a zároveň benefičnom stretnutí na počesť svojho nedávno zosnulého spoluhráča, slovenského útočníka Mareka Krejčího, nad ...

BURGHAUSEN 29. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti SV Wacker Burghausen zvíťazili v utorkovom priateľskom a zároveň benefičnom stretnutí na počesť svojho nedávno zosnulého spoluhráča, slovenského útočníka Mareka Krejčího, nad tímom z nižšej súťaže SV Ascha vysoko 9:1. Hráči Burghausenu nastúpili v tomto dueli, z ktorého výťažok poputuje na konto pozostalým, jednotne s číslom 11 na dresoch, ktoré počas svojho pôsobenia v nemeckom druholigovom klube nosil práve Marek Krejčí. Na začiatku zápasu si všetci aktéri uctili pamiatku 26-ročného bývalého slovenského reprezentanta minútou ticha.
Slovenský futbalový útočník Marek Krejčí zahynul vo veku 26 rokov v sobotu v skorých ranných hodinách po tragickej autonehode v Nemecku. Zomrel na následky nárazu do stromu pri strate kontroly nad riadením v blízkosti hornobavorského Maitenbachu. Krejčí pôsobil v Burghausene od sezóny 2004/2005 a v 87 vystúpeniach v II. bundeslige zaznamenal 26 gólov.
Svoju kariéru začal Marek Krejčí v Interi Bratislava, neskôr hrával v Spartaku Trnava, Senci, Györi a Artmedii Bratislava. V jej drese bol v sezóne 2003/04 spolu s Róbertom Semeníkom na druhom mieste poradia najlepších strelcov Corgoň ligy s 15 gólmi. V lete 2004 prestúpil do Burghausenu. V práve skončenej sezóne, v ktorej Wacker zostúpil do tretej najvyššej súťaže, sa predstavil v 28 ligových zápasoch a dal 7 gólov. Počas kariéry absolvoval Marek Krejčí aj jeden duel v slovenskej reprezentácii. V medzištátnom priateľskom stretnutí s Rakúskom (1:1) v Bratislave 31. marca 2004 odohral prvý polčas.