Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júna 2009

V EÚ stúpla nezamestnanosťSezónne upravená miera zamestnanosti v eurozóne sa v prvom štvrťroku na medzikvartálnej báze znížila o 0,8 %. Počet osôb zamestnaných v celej Európskej únii (EÚ) poklesol v sledovanom období o ...Zdieľať
BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Sezónne upravená miera zamestnanosti v eurozóne sa v prvom štvrťroku na medzikvartálnej báze znížila o 0,8 %. Počet osôb zamestnaných v celej Európskej únii (EÚ) poklesol v sledovanom období o takisto o 0,8 %. Vyplýva to z prvého odhadu štatistického úradu Európskej únie Eurostat. V štvrtom kvartáli minulého roka poklesla zamestnanosť v eurozóne o 0,4 %, v EÚ sa počet zamestnaných znížil o 0,3 %.


V porovnaní s prvým kvartálom minulého roka sa zamestnanosť v obidvoch zoskupeniach znížila o 1,2 %. V posledných troch mesiacoch minulého roka pritom medziročná zamestnanosť v eurozóne stagnovala, v EÚ klesla o 0,2 %. Zamestnanosť na Slovensku sa v prvom kvartáli medziročne znížila o 0,4 %, v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom však poklesla o 1,9 %. Eurostat ďalej odhaduje, že počas prvých troch mesiacov súčasného roka bolo v 27-člennej EÚ zamestnaných 223,8 mil. ľudí, z toho počet zamestnaných v 16-člennej eurozóne dosiahol 146,2 mil., tieto odhady sú sezónne upravené.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gašparovič čítal prezidentský sľub z papiera
<< predchádzajúci článok
Rezort práce žiada zvýšiť počet zamestnancov na úradoch práce

V EÚ stúpla nezamestnanosť - diskusné fórum čitateľov