Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. novembra 2021

V JAPONSKU HOVORIA O ZÁZRAKU: Muž bol na mori skoro deň, kým ho našliMuž ešte pred potopením člna stihol zavolať kolegovi, ktorý sa nachádzal na ostrove.Zdieľať
V JAPONSKU HOVORIA O ZÁZRAKU: Muž bol na mori skoro deň, kým ho našli

"Zázrakom" nazval jeden z miestnych predstaviteľov záchranu 69-ročného muža, ktorý po potopení člna na otvorenom mori pri pobreží Japonska strávil 22 hodín. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.


Muž, ktorého meno nezverejnili, sa nachádzal v člne sám na mori pri pobreží juhozápadnej japonskej prefektúry Kagošima, odkiaľ ešte v sobotu popoludní miestneho času smeroval na ostrov Jakušima. Jeho čln sa následne potopil.

Muž ešte stihol zavolať kolegovi, ktorý sa nachádzal na ostrove. Objaviť ho na otvorenom mori sa však podarilo až zhruba o deň neskôr, povedala pre AFP miestna pobrežná stráž. Záchranári ho spozorovali, ako sedí na motore potopeného člna a pridŕža sa časti vrtule.

"Bol sám vonku na mori 22 hodín. Som v úžase z jeho zručností prežiť," uviedol jeden z členov pobrežnej hliadky, ktorý nechcel byť menovaný.

Na dramatickom videozázname pobrežnej stráže bolo vidieť, ako sa jej tím blíži k člnu a volá: "Ideme! Už len chvíľu! Držte sa pevne!" Muž bol schopný sám sa zabaliť do sivej fólie, ktorá ho zahrievala.

"To, že prežil, je zázrak," povedal jeden z predstaviteľov pobrežnej stráže pre miestne médiá.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lucie Bílá predstavuje nový videoklip O lásce
<< predchádzajúci článok
SNM predstavilo výstavu Pálffyovci z Červeného Kameňa a Mária Terézia

V JAPONSKU HOVORIA O ZÁZRAKU: Muž bol na mori skoro deň, kým ho našli - diskusné fórum čitateľov