Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2018

V júni poberalo dávky v hmotnej núdzi menej ľudí než vlaniV júni tohto roka bolo na pomoc v hmotnej núdzi odkázaných na Slovensku menej ľudí. Počet poberateľov dávok sa medziročne znížil o 16.968 na 73.127 ľudí. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Svätopluk Písecký
Bratislava 21. júla (TASR) - V júni tohto roka bolo na pomoc v hmotnej núdzi odkázaných na Slovensku menej ľudí. Počet poberateľov dávok sa medziročne znížil o 16.968 na 73.127 ľudí. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.


Celkovo, po zohľadnení ostatných členov rodiny, bolo na dávky v šiestom mesiaci tohto roka odkázaných 162.751 ľudí, čo predstavuje 2,99 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Z hľadiska okresov najviac ľudí poberalo dávky v hmotnej núdzi v Rimavskej Sobote, Revúcej, Gelnici a Rožňave. Len v Rimavskej Sobote ich poberalo 11.306 ľudí.

Naopak, najmenej boli na dávky odkázaní občania žijúci v bratislavských okresoch, kde ich dostávalo od 0,13 % do 0,29 % obyvateľov. Zaradil sa medzi ne aj okres Senec, kde dávky poberalo 183 obyvateľov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členovia Iránskej pohraničnej stráže zahynuli na Irackých hraniciach
<< predchádzajúci článok
Oprava Vrakunskej cesty a Astronomickej ulice obmedzí MHD v Bratislave

V júni poberalo dávky v hmotnej núdzi menej ľudí než vlani - diskusné fórum čitateľov