Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. februára 2011

V. KRTÍŠ: Policajti zastrelili jedného z unikajúcich mužovPríslušníci policajného pohotovostného oddielu z Banskej Bystrice dnes pri akcii, v ktorej sa pri obci Veľké Zlievce v okrese Veľký Krtíš pokúsili ...Zdieľať
policia Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef JakubčoBANSKÁ BYSTRICA 11. februára (WEBNOVINY) - Príslušníci policajného pohotovostného oddielu z Banskej Bystrice dnes pri akcii, v ktorej sa pri obci Veľké Zlievce v okrese Veľký Krtíš pokúsili zadržať piatich podozrivých mužov, jedného z nich usmrtili. Ako informoval banskobystrický krajský policajný riaditeľ Boris Beňa, podozriví unikali v dvoch osobných autách z obce Bušince, kde sa dnes skoro ráno vlámali do objektu súkromnej firmy.


V jednom z áut boli štyria podozriví, v druhom jeden. Policajti ich krátko pred treťou ráno chceli zastaviť pri Veľkých Zlievciach, šofér prvého vozidla ich výzvu nerešpektoval a vozidlom ich priamo ohrozil, preto použili služobnú zbraň a na unikajúce auto vystrelili. Auto potom pribrzdilo a páchatelia z neho vyhodili postreleného kolegu. Policajti mu poskytli prvú pomoc, napriek tomu o niekoľko minút skonal. Trom páchateľom sa podarilo ujsť, ich vozidlo našli opustené na vedľajšej ceste pri Veľkých Zlievciach. Páchateľa v druhom aute zadržali.

Bližšie informácie o páchateľoch Beňa zatiaľ odmietol uviesť, informoval iba o tom, že usmrtený pochádzal zo Žilinského kraja a mal zhruba 30 rokov, ostatní pochádzajú z Banskobystrického kraja. Sú dôvodne podozriví z viacerých závažných zločinov násilného a majetkového charakteru, ako sú lúpeže a vlámania. Polícia ich monitorovala už dlhší čas.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BRATISLAVA: Zaistili fentanyl a marihuanu, obvinili troch
<< predchádzajúci článok
Slovenskí inžinieri pozývajú na panelovú diskusiu

V. KRTÍŠ: Policajti zastrelili jedného z unikajúcich mužov - diskusné fórum čitateľov