Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2007

V meste Košice budú tri hasičské stanicePribližne 80 miliónov korún dosiahnu náklady na výstavbu novej hasičskej stanice v Košiciach. Ako informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) Košice Ján ...Zdieľať

KOŠICE 12. augusta (WEBNOVINY) - Približne 80 miliónov korún dosiahnu náklady na výstavbu novej hasičskej stanice v Košiciach. Ako informoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) Košice Ján Barilla, v poradí tretiu stanicu v meste chcú začať stavať na budúci rok zo zdrojov európskych fondov.

Košické KR HaZZ vypracovalo a podalo 16 projektov na obnovu a výstavbu hasičských staníc v rámci regionálneho operačného plánu a očakáva, že zo zdrojov EÚ získa na ich realizáciu vyše 400 miliónov korún.
Nová hasičská stanica by mala stáť v lokalite mestskej časti KVP, kde sa uvažuje aj s umiestnením krajského riaditeľstva. V novom objekte by malo slúžiť okolo 50 až 60 hasičov, ktorých presunú z najväčšej hasičskej stanice na Slovensku na Požiarnickej ulici, kde v súčasnosti slúži až 120 hasičov - záchranárov. Druhá košická hasičská stanica sa nachádza v mestskej časti Šaca. Barilla uviedol, že po vybudovaní novej hasičskej stanice by nemal čas príchodu hasičov na ktorékoľvek miesto v meste trvať dlhšie ako 15 minút, kým v súčasnosti sa pohybuje v priemere okolo 30 minút.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Západom Grécka otriaslo mierne zemetrasenie
<< predchádzajúci článok
Viac ako 13 percent obyvateľov žije pod hranicou chudoby

V meste Košice budú tri hasičské stanice - diskusné fórum čitateľov