Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. januára 2018

V meste Prešov pribudlo 15 bezpečnejších priechodov pre chodcovIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann
 
Prešov 12. januára (TASR) – V Prešove pribudlo vlani 15 nových bezpečnejších priechodov pre chodcov so zvýrazneným osvetlením. Mesto má takýmto spôsobom zabezpečených už celkovo 50 priechodov. Radnica investuje finančné zdroje do bezpečnosti na cestách hlavne na miestach s hustou premávkou. Informoval o tom tlačový referent mesta Milan Grejták.


Najviac – 12 nových bezpečnejších priechodov pre chodcov pribudlo na dokončenom úseku Nábrežnej komunikácie. Ďalšie tri sú na mestských komunikáciách, a to na uliciach Vajanského, Prostějovskej a Mukačevskej. Grejták uviedol, že radnica tak reagovala na požiadavky občanov a poslancov mestského zastupiteľstva.

Okrem vlastných zdrojov mesto Prešov využilo na budovanie bezpečnejších priechodov aj grantový program ČSOB nadácie – Pozor! Zebra na ceste. V rámci neho prešovská samospráva získala dotáciu vo výške viac ako 5300 eur. Z tejto podpory bolo financované bezpečnostné verejné osvetlenie na Prostějovskej ulici, ktoré výrazne osvetľuje priechod pre chodcov. Súčasťou projektu bolo tiež osadenie dvoch informačných tabúľ. Tie upozorňujú vodičov na priechod, ktorý výrazne využívajú žiaci blízkej základnej školy.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Duleba: Do volieb 2019 vláda na Ukrajine nepadne
<< predchádzajúci článok
Otvorené oddelenie v R. Sobote produkuje 70% bravčového pre väznice

V meste Prešov pribudlo 15 bezpečnejších priechodov pre chodcov - diskusné fórum čitateľov