Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. februára 2013

V parlamente preberú lesy aj audiotextové službyDiskusiou k správe o lesnom hospodárstve za rok 2011 budú poslanci pokračovať v úvode šiesteho dňa 14. schôdze parlamentu. Následne minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ...Zdieľať
parlamentposlancinrsr BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) - Diskusiou k správe o lesnom hospodárstve za rok 2011 budú poslanci pokračovať v úvode šiesteho dňa 14. schôdze parlamentu.


Následne minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek prednesie v pléne správu o reforme spoločnej poľnohospodárskej politiky. Poslanci potom v druhom čítaní prerokujú novelu zákona o elektronických komunikáciách, ktorou chcú poslanci za OĽaNO zabrániť zneužívaniu audiotextových služieb.

Na základe právnej normy by predtým, ako dôjde k spojeniu a tarifikácii audiotextovej služby, musela zaznieť informácia o tom, že hovor je spoplatnený spolu s výškou tarifikácie. Obyčajní ľudia Jozef Viskupič, Igor Matovič, Erika Jurinová a Martin Fecko tak chcú zabrániť zneužívaniu audiotextových služieb.

Parlament bude pokračovať v diskusii o poslaneckých návrhoch, vládne právne predpisy už národná rada prerokovala všetky.

Na základe novely ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a novely zákona o obecnom zriadení by poslanci obecných a krajských zastupiteľstiev nemali pôsobiť v štatutárnych orgánoch obchodných spoločností a iných právnických osôb s majetkovou účasťou obce a samosprávneho kraja.

Navrhujú to zákonodarcovia strany Most-Híd Gábor Gál, Andrej Hrnčiar a Arpád Érsek. "V praxi sa vyskytli prípady, že títo verejní funkcionári neefektívne rozhodovali pri výkone týchto funkcií, uprednostnili individuálny či skupinový záujem nad záujmom verejným a konali v neprospech mesta alebo samosprávneho kraja. Platí to aj opačne, poslanci mestského zastupiteľstva a poslanci zastupiteľstva samosprávneho kraja tieto funkcie štatutárneho orgánu dostávajú aj za odmenu, za lojalitu k starostom, primátorom, predsedom samosprávneho kraja," argumentujú poslanci Mosta-Híd.

Zároveň pripomínajú, že pri rozhodovaní jednotlivých zastupiteľstiev o rozpočtoch obchodných spoločností poslanci, ktorí zastávajú funkciu štatutárnych orgánov, rozhodujú sami o sebe.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pod skialpinistom sa odtrhla lavína, padal stovky metrov
<< predchádzajúci článok
Brazílsky Apple môže prísť o značku iPhone