Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. októbra 2007

V petícii žiadajú pre herca Garrisona vyšší trestPriatelia tínedžera, ktorý zahynul pri automobilovej nehode spôsobenej opitým hercom Lanom Garrisonom, žiadajú pre vinníka v petícii najvyšší trest. Súdny zriadenec v utorok odmietol prijať ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Priatelia tínedžera, ktorý zahynul pri automobilovej nehode spôsobenej opitým hercom Lanom Garrisonom, žiadajú pre vinníka v petícii najvyšší trest. Súdny zriadenec v utorok odmietol prijať petíciu s 3600 podpismi, v ktorej jej iniciátori žiadajú pre herca známeho zo seriálu Prison Break: Útek z väzenia (2005) trest šesť rokov a deväť mesiacov. Na dnešnom pojednávaní by ju však mal súd prijať, ak ju uzná okresný prokurátor. Uviedol to hovorca rodiny zosnulého tínedžera James Lee. Priatelia, spolužiaci a spolužiačky 17-ročného Vahagna Setiana chodili od dverí k dverám, zbierali podpisy na škole, futbalových zápasoch i pred obchodmi. "Našťastie, ľudia majú zdravý rozum a chcú uzavretie prípadu, chcú spravodlivosť a chcú dostatočný trest. Hovoríme o strate života," uviedol Lee. "Nemôžete nechať celebritu jednoducho vycúvať z niekoho vraždy. Musíte primerane potrestať každého, keď má byť spravodlivosť rovnaká pre všetkých," dodal hovorca rodiny. Podľa právneho zástupcu Garrisona by bol takmer sedemročný trest neprimeraný. "Robia to, aby ovplyvnili sudcu a to je veľmi nemorálne. Neodsudzujeme ľudí zbieraním podpisov ako nejakú politickú iniciatívu o parkovaní pred supermarketom," uviedol obhajca Harland Braun.

Garrison v roku 2001 stratil kontrolu nad svojím autom a narazil do stromu. Pri nehode zahynul študent vysokej školy v Beverly Hills a zranila sa aj jeho 15-ročná priateľka. Po autonehode hercovi namerali v krvi alkohol. V máji Garrison na súdnom pojednávaní priznal vinu. Ospravedlnil sa rodine obete a uviedol, že tú noc opakovane prežíva a myslí na nesprávne rozhodnutie, ktoré vykonal.

Dvadsaťsedemročný Garrison sa pred súd v Beverly Hills postaví 2. decembra. Braun žiada pre svojho klienta podmienku a žalobca chce herca dostať do väzenia na štyri roky a deväť mesiacov.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalú manželku Paula McCartneyho chcú údajne zabiť
<< predchádzajúci článok
Bratislava zažila večer s príchuťou My Chemical Romance

V petícii žiadajú pre herca Garrisona vyšší trest - diskusné fórum čitateľov