04. októbra 2014

V Ružomberku po nudnom polčase gólové hody

Na archívnej snímke futbalista MFK Ružomberok Adam Zreľák

Na archívnej snímke futbalista MFK Ružomberok Adam Zreľák Foto: TASR/Branislav Račko
Ružomberok 4. októbra (TASR) - Prvý polčas bol nudný, bez vzruchu pred bránami, jeden i druhý tím len sem - tam nakukli do súperovej šestnástky. Diváci do 36. minúte čakali na záblesk prvej šance, Zreľák zbehol po ľavej strane a jeho prudký center sa v "malom vápne" od zaskočeného Luptáka odrazil mimo brány ViOn–u. V závere prvého dejstva Janič z diaľky tesne minul "svätyňu" hostí.

Druhý polčas otvorili Liptáci veľmi peknou rýchlou akciou, ktorú potiahol Almaský, Zreľák priťukol loptu Tučákovi, ktorého vychytal Kováč. Domáci po prestávke jednoznačne ožili. Zlepšili pohyb, spresnili kombinácie a ViOn pritlačili. V 62. minúte Janič, po akcii Almaského ich prevahu pretavil vo vedúci gól. Ružomberčania pokračovali v ofenzívnom naladení a v 68. minúte Zreľák upravil na 2:0, keď po pase od Janiča obišiel aj Kováča. V 78. minúte sa najprv domáci kapitán Nagy snažil trafiť opustenú bránu hostí, ale jeden so spoluhráčov Kováča zastúpil a vzápätí sa Valenta uvoľnil v hĺbke ružomberskej šestnástky, keď pri ľavej žrdi musel zasahovať Putnocký. O štyri minúty na to Turčák prestrelil Kováča – 3:0.

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0)

Góly: 62. Janič, 68. Zreľák, 82. Turčák. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Kružliak – Pintér, Nikolič, Pavlenda, 1312 divákov.

zostavy a striedania:

Ružomberok: Putnocký – Ondrek – Kružliak, Práznovský, Lovás – M. Nagy – Lupták (61. J. Vavrík), Janič, Mário Almaský (87. Mečiar) – Turčák (87. Liener), Zreľák

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda (52. Mujkoš), Nikolič, Pintér, Chren – Djuričič (62. Valenta) – Mikinič, Charizopulos, P. Sabo (81. Stanič), Orávik, - Ďurica