Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2013

V Záhrebe napadlo najviac snehu za posledných 84 rokovV chorvátskom hlavnom meste Záhreb v utorok namerali až 67 centimetrov snehu, čo je vôbec najviac za posledných 84 rokov. Vyčíňanie počasia pritom takmer úplne paralyzovalo dopravu v ...Zdieľať
snezenie v chrovatsku ZÁHREB 15. januára (WEBNOVINY) - V chorvátskom hlavnom meste Záhreb v utorok namerali až 67 centimetrov snehu, čo je vôbec najviac za posledných 84 rokov.


Vyčíňanie počasia pritom takmer úplne paralyzovalo dopravu v metropole tejto balkánskej krajiny, ktorá budúci rok vstúpi do Európskej únie. "Ide o rekordný údaj od roku 1929, keď sme zaznamenali 80 centimetrov snehu," cituje agentúra AFP Ankicu Stojanovičovú z chorvátskeho meteorologického ústavu.

V 800-tisícovom Záhrebe začal padať sneh ešte v nedeľu večer. Na jeho odstraňovaní z ciest a chodníkov pracuje asi tisíc dobrovoľníkov spoločne s hasičmi a členmi horskej služby.

Cestná doprava v oblasti je síce paralyzovaná, letecké linky však premávajú bez výraznejších zdržaní. Meteorológovia predpovedajú, že v Záhrebe aj v celom centrálnom Chorvátsku by malo snežiť aj v stredu.

Biela perina pokryla aj ostatné krajiny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kandidátom Smeru na šéfa ÚPN je Juraj Kalina
<< predchádzajúci článok
Rýchle občerstvenie môže u detí spôsobovať astmu

V Záhrebe napadlo najviac snehu za posledných 84 rokov - diskusné fórum čitateľov