05. septembra 2016

Varga po 27. mieste v Edmontone: Všetko som stavil na jednu kartu

Slovenský triatlonista Richard Varga

Slovenský triatlonista Richard Varga Foto: TASR/Martin Baumann
Edmonton 5. septembra (TASR) - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil 27. miesto na pretekoch 8. kola seriálu MS v Edmontone. Z víťazstva sa na predposlednom podujatí deväťdielnej série tešil Brit Jonathan Brownlee, ktorý triumfoval v čase 51:39 min. Druhý skončil Španiel Mario Mola (+17), bronz bral Richard Murray z JAR (+22).

Varga bol tradične najrýchlejší v úvodnej plaveckej časti, po 750 m vo vode presadal na bicykel ako prvý. Po 20 km na dvoch kolesách sa držal vo vedúcej skupine, ale stratil v behu a skončil 27. Jedenásty z OH 2016 v Rio de Janeiro mal v cieli stratu na svojho tréningového kolegu Brownleeho 70 sekúnd.

"Dnes som vsadil všetko na jednu kartu a pokúsil sa postaviť na pódium. Nevyšlo to a skončil som dvasiatysiedmy. Cítil som sa naozaj skvele počas všetkých troch disciplín, ale výsledok to neodzrkadľuje. Som unavený, ale budem skúšať ďalej," napísal Varga na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Pred finálovými pretekmi seriálu MS, ktoré sa uskutočnia v termíne 11.-18. septembra v mexickom Cozumeli, vedie priebežnú klasifikáciu Španiel Mola (3940). Brownlee po triumfe v Kanade na neho stráca 235 bodov, Varga figuruje na 35. priečke (968 bodov).

8. kolo MS - Edmonton

muži - elite: 1. Jonathan Brownlee (V.Brit.) 51:39 min, 2. Mario Mola (Šp.) +17, 3. Richard Murray (JAR) +22, 4. Grant Sheldon (V.Brit.) +30, 5. Thomas Bishop (V.Brit.) +31, 6. Steffen Justus (Nem.) +36,... 27. Richard VARGA (SR) +1:10 min

poradie MS (po 8 z 9 pretekov): 1. Mola 3940, 2. J. Brownlee 3705, 3. Fernando Alarza (Šp.) 3443,... 35. Varga 968