Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2022

Veľká Británia po prvý raz pošle na Ukrajinu vrtuľníky, jeden stroj Sea King už zrejme aj dorazilSpojené kráľovstvo po prvý raz pošle Ukrajine vrtuľníky. Oznámil to britský minister obrany Ben Wallace. Ako informuje spravodajský portál BBC, na Ukrajinu by mali ...Zdieľať
gettyimages 1139883762 676x451 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené kráľovstvo po prvý raz pošle Ukrajine vrtuľníky. Oznámil to britský minister obrany Ben Wallace. Ako informuje spravodajský portál BBC, na Ukrajinu by mali smerovať tri už nepoužívané stroje Sea King, pričom prvý by tam už mal byť.


Ukrajinské posádky počas ostatných šiestich týždňov absolvovali výcvik lietania a údržby vrtuľníkov, ktoré im majú pomôcť pri pátracích a záchranných operáciách.

Vrtuľníky Sea King používalo kráľovské námorníctvo aj letectvo. Posledný stroj vyradilo námorníctvo v roku 2018.

Wallace oznámil krok s vrtuľníkmi v Osle, kde so spojencami diskutuje o vojenskej podpore pre Ukrajinu. Okrem toho informoval, že Spojené kráľovstvo pošle Kyjevu dodatočných 10-tisíc kusov delostreleckej munície. Delostrelecké strely podľa neho pomôžu ukrajinským ozbrojeným silám zabezpečiť nedávno oslobodené územie.Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia po prvý raz pošle na Ukrajinu vrtuľníky, jeden stroj Sea King už zrejme aj dorazil © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šetrenie s Wolt+ využívajú už tisícky zákazníkov, po novom už aj Košičania
<< predchádzajúci článok
Počas piatkového „Black Friday“ podporíte svojím nákupom v dm inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach