Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. apríla 2024

Verejnoprávny telerozhlas sa vymedzil voči Tarabovmu statusu z Veľkonočnej nedeleVerejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa vymedzil voči statusu ministra životného prostredia Tomáša Tarabu z Veľkonočnej nedele, ...Zdieľať
clipboard01 676x363 2.4.2024 (SITA.sk) - Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa vymedzil voči statusu ministra životného prostredia Tomáša Tarabu z Veľkonočnej nedele, 31. marca. „V statuse uviedol, že web RTVS namiesto príbehu o najväčších sviatkoch predkladá "duchaplný príbeh" o Zuzane Fialovej," pripomenul verejnoprávny vysielate.


Poukázal na to, že predmetný článok, na ktorý Taraba odkazoval, bol zverejnený v stredu 27. marca, pričom išlo o promo na reláciu Hit roka, ktorú odvysielali v nasledujúci deň (štvrtok 28. apríla).

RTVS zdôraznila, že si uvedomuje význam najväčších kresťanských sviatkov a ctí si ich, a poukázala na mimoriadnu vysielaciu štruktúru rozhlasu i televízie počas nich. Rovnako poukázala aj na nejeden článok na webových portáloch.

„RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní reflektovala silný náboženský charakter sviatkov a odvysielala programy ako Služby božie z Poltára, minisériu Volajte ma František. Na Veľkonočnú nedeľu, ktorú ako najväčší sviatok slávia katolícki veriaci, uviedla v priamom prenose Slávnostnú svätú omšu s pápežom Františkom z Vatikánu a tradičné požehnanie mestu a svetu Urbi et Orbi," vymenúva verejnoprávny telerozhlas.


Zdroj: SITA.sk - Verejnoprávny telerozhlas sa vymedzil voči Tarabovmu statusu z Veľkonočnej nedele © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Exporadcu ukrajinského prezidenta obvinili zo sprenevery, ide o sumu takmer 95 miliónov hrivien
<< predchádzajúci článok
Falošná webstránka aj volebné noviny. Odborníci na komunikáciu upozorňujú na nárast využívania neetických praktík v kampani