03. júna 2012

Štyri zápasy finále play-off Západnej konferencie basketbalovej NBA nič nevyriešili, San Antonio aj Oklahoma City v nich využili výhodu domáceho prostredia a stav je vyrovnaný 2:2. V sobotňajšej štvrtej ...

durant NEW YORK 3. júna (WEBNOVINY) - Štyri zápasy finále play-off Západnej konferencie basketbalovej NBA nič nevyriešili, San Antonio aj Oklahoma City v nich využili výhodu domáceho prostredia a stav je vyrovnaný 2:2. V sobotňajšej štvrtej časti série Thunder vyrovnali krok víťazstvom 109:103.

Všetko dôležité zariadil Kevin Durant. Najlepší strelec základnej časti si na záverečnú štvrtinu odložil 18 zo svojich 36 bodov, všetky zmestil do 7-minútového úseku pred klaksónom.

Vo chvíli, keď Spurs stiahli 15-bodové manko na štyri body, sa začal Durantov sólový part. Stačilo mu päť minút, aby nastrieľal 16 bodov svojho tímu v rade. "Nie, nevravel som si, že musím za každú cenu dať kôš. Dobre sme si prihrávali, chlapci strieľali. Iba som chcel všetko stmeliť dohromady a zrazu sa mi začali ponúkať dobré príležitosti na skórovanie,“ poznamenal domáci krídelník.

V sobotu sa nedarilo jeho dvojičke Russellovi Westbrookovi (7 bodov, streľba z hry 10/2), ale svojím kariérnym maximom 26 bodov to vykompenzoval Serge Ibaka, ktorý sa ani raz nemýlil z hry (11/11) ani z trestných hodov (4/4). Pridal sa aj ďalší podkošový hráč Kendrick Perkins (15 bodov). Oba tímy mali úspešnosť streľby nad 50 percent (56,4 - 50,0).

"Všetci ich vysokí hráči sa dnes vytiahli. Mali šialenú úspešnosť 22 z 25 alebo tak nejako. Majú to výborne natrénované,“ všimol si tréner Spurs Gregg Popovich a svojich zverencov pochválil aj Scott Brooks: "Máme široký káder, dokážu zabrať viacerí hráči. Minule to bol Thabo Sefolosha, dnes odviedli výbornú prácu v obrane aj v útoku naši obri.“

Vyrovnaná séria sa sťahuje späť do Texasu, piaty duel je na programe v pondelok.

Západná konferencia - finále play-off - 4. zápas:

Oklahoma City - San Antonio 109:103 (26:26, 29:17, 20:28, 34:32) - stav série 2:2
Najviac bodov: Durant 36, Ibaka 26, Perkins 15 - Duncan 21, Leonard 17 (3 trojky), Ginóbili 13