09. marca 2013

Klub zámorskej NHL Chicago Blackhawks prehral v piatkovom stretnutí na ľade Colorada Avalanche 2:6 a ukončil svoju 24 zápasov trvajúcu sériu aspoň s jedným bodom. V drese hostí sa presadil aj ...

marian hossa NEW YORK 9. marca (WEBNOVINY) - Klub zámorskej NHL Chicago Blackhawks prehral v piatkovom stretnutí na ľade Colorada Avalanche 2:6 a ukončil svoju 24 zápasov trvajúcu sériu aspoň s jedným bodom.

V drese hostí sa presadil aj slovenský útočník Marián Hossa, ktorý asistoval pri prvom góle Blackhawks. Denverský tím rozhodol o svojom víťazstve v prostrednej časti hry, kedy svojho súpera zasypal "lavínou" štyroch gólov.

Bod za asistenciu si pripísal aj ďalší Slovák Tomáš Kopecký v drese Floridy. Panteri doma prehrali s Winnipegom 2:3 po predĺžení.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - Ottawa 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Florida - Winnipeg 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1) - Tomáš Kopecký (Florida) 0+1

Nashville - Edmonton 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Colorado - Chicago 6:2 (1:1, 4:0, 1:1) - Marián Hossa (Chicago) 0+1

Anaheim - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)