23. augusta 2012

V stredajších prvých zápasoch play-off o postup do skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov najviac prekvapil AEL Limassol. Cyperský tím zdolal na domácom ihrisku belgického šampióna ...

futbal BRATISLAVA 23. augusta (WEBNOVINY) - V stredajších prvých zápasoch play-off o postup do skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov najviac prekvapil AEL Limassol.

Cyperský tím zdolal na domácom ihrisku belgického šampióna Anderlecht Brusel 2:1.

Limassolu teda vyšla premiéra proti belgickému tímu vo futbalovej Európe.

Anderlecht sa v odvete musí zaobísť bez vylúčeného srbského reprezentanta Milana Jovanoviča.

Ten dostal prvú žltú kartu za zdržiavanie hry pri autovom vhadzovaní a druhú až po vystriedaní kvôli agresívnej reakcii, ktorou reagoval na to, že ho tréner John van den Brom stiahol z ihriska. Anderlecht doteraz postúpil cez všetkých troch súperov z Cypru, s ktorými sa stretol v kontinentálnom pohári číslo jeden.

Málaga je jednou nohou v skupinovej fáze

V najvýhodnejšej pozícii pred odvetou sú španielsky klub FC Málaga a bieloruský BATE Borisov.

Španieli zvládli úlohu favorita a zásluhou presných zásahov Demichelisa a Eliseua z prvého polčasu zdolali gréckeho majstra Panathinaikos Atény 2:0.

BATE Borisov si dva góly s premožiteľom Žiliny (ešte v 2. predkole LM, pozn.) izraelským tímom Hapoel Ironi Kirjat Šmona, rozdelil do obidvoch polčasov.

Presné zásahy bieloruského mužstva však mali jediného autora, bol ním v 29. a 78. min Vitalij Rodionov.

Aby sa Hapoel stal štvrtým izraelským zástupcom, ktorému by sa podarilo postúpiť do skupinovej fázy najprestížnejšieho pohára starého kontinentu, musel by zmazať dvojgólové manko.

Záhreb zvíťazil v balkánskom derby

V balkánskom derby sa stretli chorvátsky a slovinský majster. Dinamo Záhreb zdolalo NK Maribor 2:1, keď sa strelecky presadili Duje Čop a Milan Badelj.

Druhý menovaný gólom v druhom polčase napravil dojem z nešťastnej chvíle v prvom dejstve, keď nasmeroval loptu do vlastnej bránky.

"Maribor je kvalitný súper a v odvete nás nečaká žiadna prechádzka. Budeme musieť pracovať oveľa tvrdšie, aby sme postúpili do skupinovej fázy. Bolo krásne počúvať zahlásenie môjho mena po strelenom góle," tešil sa Dinama Duje Čop, ktorého citovala oficiálna webová stránka jeho klubu.

Dinamo doteraz uspelo vo všetkých piatich dvojzápasoch so slovinskými mužstvami a práve NK Maribor vyradilo z 2. predkola LM 2003/2004. Rovnako ako belgickému Anderlechtu, aj slovinskému majstrovi vďaka dosiahnutému gólu na ihrisku súpera stačí na postup domáce víťazstvo 1:0 v odvete.

Udinese remizovalo v Brage

Po remíze portugalského tímu Sporting Braga s talianskym zástupcom Udinese Calcio (1:1) na štadióne Estádio Municipal boli spokojní hráči oboch mužstiev.

Futbalisti Bragy sa domnievajú, že majú postup stále vo svojich rukách, Taliani sa zase tešili z gólu na súperovej pôde.

"Skórovať vonku je ako získať bod navyše. Braga má skvelých hráčov, no my musíme doma dokázať našu skutočnú silu. Verím, že v odvete zvíťazíme," cituje www.UEFA.com stredopoliara Udinese Calcio Williamsa.

"Výsledok nezodpovedá priebehu hry, pretože tú sme mali pod kontrolou. Inkasovali sme, no v druhom polčase sa gólom vrátili do zápasu. Spoliehame sa na to, že dosiahneme v Taliansku úspešný výsledok. Musíme sa sústrediť na našu hru a dávať si pozor na ich útočníka Antonia Di Nataleho," vyhlásil stredopoliar Bragy Paulo Vinícius.

Zaujímavosťou je, že Sporting Braga nikdy neťahal za kratší koniec s talianskym súperom v pohárovej Európe. V sezóne 2006/2007 totiž vyradil mužstvá Chievo Verona i AC Parma.

Súhrn výsledkov stredajších prvých zápasov play-off futbalovej Ligy majstrov 2012/2013:

AEL Limassol (Cyp.) - Anderlecht Brusel (Belg.) 2:1 (1:0)
Góly: 34. Dossa Júnior, 72. Rui Miguel - 62. D. Mbokani, ČK: 75. Jovanovič (Anderlecht Brusel) - po vystriedaní už mimo hracej plochy

Sporting Braga (Portug.) - Udinese Calcio (Tal.) 1:1 (0:1)
Góly: 68. Ismaily - 23. D. Basta

FC Málaga (Šp.) - Panathinaikos Atény (Gréc.) 2:0 (2:0)
Góly: 17. Demichelis, 34. Eliseu

BATE Borisov (Biel.) - Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) 2:0 (1:0)
Góly: 29. a 78. Rodionov, ČK: 71. D. Matovič (Hapoel Ironi Kirjat Šmona)

Dinamo Záhreb (Chor.) - NK Maribor (Slovin.) 2:1 (1:1)
Góly: 10. D. Čop, 74. Badelj - 39. Badelj (vlastný)

Poznámka: Odvety sú na programe v utorok 28. augusta 2012, neúspešní z dvojzápasov play-off sa predstavia v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2012/2013.