05. februára 2012

Slovenský hokejista Marián Gáborík pomohol svojmu tímu New York Rangers na domácom ľade k výhre proti Philadelphie Flyers 5:2 počas nedeľňajšieho zápasu zámorskej NHL. Jednu ...

marian gaborik WASHINGTON 5. februára (WEBNOVINY) - Slovenský hokejista Marián Gáborík pomohol svojmu tímu New York Rangers na domácom ľade k výhre proti Philadelphie Flyers 5:2 počas nedeľňajšieho zápasu zámorskej NHL.

Jednu asistenciu si pripísal kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára. "Medvede" vyhrali vo Washingtone 4:1.

Boston si udržal náskok

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára priviedol svojich spoluhráčov k triumfu nad nevýrazným Washingtonom. Veľký podiel na tom má brankár „medveďov“ Tim Thomas, ktorý zneškodnil 35 striel súpera. Najvyšší hráč celej profiligy Zdeno Chára prispel k triumfu Bruins jednou asistenciou.

Boston viedol nad svojím súperom po druhej tretine 2:0 a do konca duelu si už víťazstvo nenechal vziať. Obhajcovi Stanleyho pohára sa podarilo triumfovať už v 23. zápase v rade, v ktorom po druhej tretine viedol. Čistým kontom sa zaskvel Carey Price z Montrealu, ktorého Canadiens zvíťazili nad Winnipegom 3:0.

Price zneškodnil 23 striel nováčika profiligy. Okrem shutoutu brankára Habs a víťazstva domáceho kanadského mužstva pútal pozornosť aj útočník Scott Gomez. Ten neskóroval už v 52. zápase za sebou, presný zásah nezaznamenal už presne rok - naposledy sa mu to podarilo 5. februára 2011 vo víťaznom zápase Montrealu nad NY Rangers 2:0.

"Nemá to jednoduché. Za posledný rok mu to v tomto smere nešlo, ale to je v poriadku. V šatni je lídrom a stále patrí medzi neoddeliteľné súčasti nášho tímu,“ postavil sa na obhajobu skúseného centra gólman Price, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Petrom Budajom.

New Jersey Devils viedli v 23. min už 3:0 a aj keď Pittsburgh vzápätí skorigoval na 1:3 a neskôr znižoval aj na 2:4, „diabli“ si dvojbodový zápis už nenechali ujsť. Už štvrtú asistenciu v tejto sezóne si pri góle Clarksona v poslednej minúte III. tretiny pripísal skúsený Martin Brodeur, suverénny líder historických tabuliek v počte víťazstiev brankárov.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Washington Capitals - Boston Bruins 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Góly: 53. M. Johansson (M. Perreault, J. Ward) - 11. M. Lučič (R. Peverley), 19. B. Marchand (P. Bergeron, A. McQuaid), 47. Seguin (B. Marchand, P. Bergeron), 60. R. Peverley (C. Kelly, CHÁRA)

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Góly: 3. Kovaľčuk (Eliáš, Z. Parise), 10. Volčenkov (Kovaľčuk, Ponikarovsky), 23. Zubrus (Kovaľčuk), 32. Z. Parise (Bernier, A. Greene), 60. Clarkson (Brodeur) - 24. Niskanen (C. O´Reilly, M. Cooke), 52. Malkin (E. Sullivan)

New York Rangers - Philadelphia Flyers 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 2. Anisimov (D. Girardi, Stepan), 40. GÁBORÍK (Stepan, Anisimov), 41. Del Zotto (GÁBORÍK, Anisimov), 53. Dubinsky (B. Boyle, Prust), 59. Fedotenko (Hagelin, B. Richards) - 33. Schenn (Voráček, M. Talbot), 41. Simmonds (Hartnell, Giroux)

Montreal Canadiens - Winnnipeg Jets 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 19. Pacioretty (Y. Weber, Palushaj), 28. Emelin (Plekanec, Darche), 32. Plekanec (T. Kaberle, Subban)