22. mája 2019

Útočník St. Louis Blues Sammy Blais (9) strieľa puk proti obrancovi San Jose Sharks Brendenovi Dillonovi (4). Foto: TASR/AP
St. Louis 22. mája (TASR) - Hokejisti St. Louis Blues postúpili do záverečných bojov o Stanleyho pohár. V noci na stredu zvíťazili v domácom šiestom zápase 3. kola play off Západnej konferencie NHL nad San Jose Sharks 5:1 a v sérii uspeli 4:2. Vo finále narazia na Boston Bruins, prvý duel je na programe v noci na utorok (2.00 SELČ) na ľade šampióna Východnej konferencie.

Domáci kráčali za postupom od úvodu, keď sa dostali do vedenia už v 2. minúte zásluhou Davida Perrona. Na 2:0 zvýšil Vladimir Tarasenko, hostia znížili v druhej tretine Dylanom Gambrellom, ale potom sa presadili len hráči St. Louis - ďalšie góly pridali Brayden Schenn, Tyler Bozak a Ivan Barbašev. Blues sa premiérovo prebojovali takto ďaleko, po zápase sa nedotkli trofeje Clarence S. Campbell Bowl, ktorá je určená pre víťaza Západnej konferencie.

3. kolo play off NHL

6. zápas finále Západnej konferencie:

St. Louis - San Jose 5:1 /konečný výsledok série 4:2, St. Louis postúpilo do finále/

NBA: Toronto porazilo Milwaukee vo finále Východnej konferencie