Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

26. januára 2018

Video: Toto auto získalo v teste bezpečnosti päť hviezdV aute nechýba sedem airbagov a upevňovací systém i-Size pre dve detské sedačky.Zdieľať
Pick-up Mercedes-Benz Triedy X

Pick-up Mercedes-Benz Triedy X získal v nezávislom teste bezpečnosti Euro NCAP najlepšie hodnotenie päť hviezdičiek a to v kategóriách bezpečnosť cestujúcich, bezpečnosť detí, ochrana chodcov a asistenčné systémy.


Tento výsledok dosiahol predovšetkým vďaka stabilnej karosérii s vysokopevným bezpečnostným rámom priestoru pre cestujúcich a štruktúre, ktorá umožňuje prednej aj zadnej časti cielene zachytiť deformačnú energiu, a vďaka veľkému množstvu prvkov bezpečnostnej výbavy, ktoré je v segmente stredne veľkých pick-upov neobyčajné.

Sériovo je na palube tejto triedy napríklad sedem airbagov a upevňovací systém i-Size pre dve detské sedačky. K ďalším prvkom výbavy patria aktívny asistent brzdenia, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a asistent sledovania dopravných značiek. Dopĺňa ich stabilizačný program pre jazdu s prívesom, systém na kontrolu tlaku v pneumatikách, systém núdzového volania, tempomat a svetlomety s LED. Na želanie je dostupná aj cúvacia kamera alebo 360-stupňová kamera.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Umelecký súbor Lúčnica oslávi tento rok 70 rokov, cesta za uznaním bola dlhá
<< predchádzajúci článok
Nový spôsob doručovania: Balíky v Zürichu doručujú drony

Video: Toto auto získalo v teste bezpečnosti päť hviezd - diskusné fórum čitateľov