Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. januára 2012

Video: Vedci zverejnili animáciu vytiahnutia stroskotanej ConcordieV takmer 300 metrov dlhej lodi Costa Concordia, ktorá v piatok stroskotala pri ostrove Giglio, stále prebiehajú záchranné práce. Potápačom sa podarilo nájsť jedenásť mŕtvych tiel, 24 ľudí je stále ...Zdieľať
costa concordia GIGLIO 18. januára (WEBNOVINY) - V takmer 300 metrov dlhej lodi Costa Concordia, ktorá v piatok stroskotala pri ostrove Giglio, stále prebiehajú záchranné práce. Potápačom sa podarilo nájsť jedenásť mŕtvych tiel, 24 ľudí je stále nezvestných. Odborníci vypracovali animáciu, ktorá vysvetľuje, ako vrak luxusnej lode v budúcnosti vytiahnu. Animáciu zverejnil portál repubblica.it.


Costa Concordia sa po náraze na plytčinu začala potápať. Na palube bolo 3200 pasažierov a tisícčlenná posádka. Talianski potápači v utorok popoludní objavili vo vraku luxusnej ďalších päť tiel. Potápačom sa za použitia výbušnín podarilo urobiť niekoľko otvorov do trupu plavidla, ktoré majú uľahčiť prístup pátracím a záchranným tímom.

Talianska pobrežná stráž zároveň uviedla, že lokalizovala druhú čiernu skrinku.

Costa Concordia je najväčšou loďou v histórii, ktorá stroskotala. Prekonala aj Titanic, ktorý mal 270 metrov a zmestilo sa naň 3600 ľudí. Legendárne plavidlo sa potopilo pred sto rokmi, v apríli 1912. Z 2200 ľudí na palube zahynulo 1500.

Animácia
 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obloha v stredu bude prevažne oblačná
<< predchádzajúci článok
Tancom k zdraviu a kráse