Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. februára 2009

Viedenský Opernball sa uskutočnil aj napriek krízeVo štvrtok 19. februára sa vo Viedni uskutočnila jedna z najprestížnejších udalostí roka - viedenský Opernball. Napriek obavám o jeho otvorenie v súvislosti s krízou, sa konatelia rozhodli ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Vo štvrtok 19. februára sa vo Viedni uskutočnila jedna z najprestížnejších udalostí roka - viedenský Opernball. Napriek obavám o jeho otvorenie v súvislosti s krízou, sa konatelia rozhodli usporiadať už 140. ročník plesu v plnej paráde. "Rakúsko je, pokiaľ ide o krízu, v dobrej pozícii, prečo by sme nemali Opernball usporiadať?" reagoval rakúsky prezident Heinz Fischer.


Viedeň privítala okolo 5 500 plesajúcich. Okrem prominentných hostí zo spoločenského, politického, kultúrneho a hospodárskeho života sa na plese zúčastnila napríklad aj hviezda amerického televízneho seriálu Zúfalé manželky Nicollette Sheridan. Spoločnosť jej robil rakúsky finančný žralok Richard Lugner. Cena jedného lístka bola 230 eur, pričom si hostia doplácali za pivo 8 eur a za pohár šampanského 29 eur. "Cena za to, byť jeden večer princeznou, nemôže byť privysoká," dodala jedna zo zúčastnených.

Úvod bálu už neodmysliteľne patril 160-tim párom, ktoré takto uviedli do spoločnosti. Potom sa po výzve "Alles Walzer" (Všetci valčík!) rozoznela Straussova skladba "Na modrom Dunaji" a parket sa zaplnil tancujúcim prominentmi. Hosťom boli až do skorých ranných hodín k dispozícii hlavná sála, bary s občerstvením a diskotékové priestory. Celý večer sa niesol v duchu melódií svetoznámeho skladateľa Josepha Haydna, ako pripomienka nedávneho dvestého výročia jeho úmrtia. Dokonalý priebeh Opernballu malo na starosti aj 400 policajtov, ktorí sa v blízkosti budovy zdržiavali kvôli možným demonštráciám. Usporiadatelia sa im nevyhli po minulé roky, ale tento raz k incidentu nedošlo.

Podľa dostupných informácií sa však kríza istým spôsobom dotkla niekoľkých firiem, ktoré sú stálymi hosťami Opernballu. Preto napríklad diskrétne požiadali o zrušenie rezervácií ich obvyklých lóží. Napriek týmto nepríjemnostiam bol ale Opernball vypredaný.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bibiana predstavuje karpatských Nemcov
<< predchádzajúci článok
Výskum u nás pokračuje, ďalší kozmonaut asi nebude

Viedenský Opernball sa uskutočnil aj napriek kríze - diskusné fórum čitateľov