Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. februára 2013

Viliam Mišenka je v rukách slovenskej polícieSlovák Viliam Mišenka, obvinený z viacerých vrážd, je už v rukách slovenskej polície. Pre agentúru SITA to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar. "Sedí v lietadle letky ...Zdieľať
mienka BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) - Slovák Viliam Mišenka, obvinený z viacerých vrážd, je už v rukách slovenskej polície. Pre agentúru SITA to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar.


"Sedí v lietadle letky ministerstva vnútra," povedal Gašpar. Vládny špeciál smeruje do Bratislavy z Ríma. Do hlavného mesta Talianska dopravili hľadaného Slováka z Venezuely, kde sa ukrýval. V Bratislave by mal pristáť okolo obeda.

Polícia začiatkom januára informovala, že protidrogová zložka polície vo Venezuele zadržala hľadaného Slováka Viliama Mišenku, na ktorého bolo vydaných päť zatykačov. Ako vtedy uviedol Gašpar, Slováka chytili počas prechádzky na pláži na ostrove Margarita.

Slovenské orgány zaradili Viliama Mišenku do zoznamu celosvetovej akcie Interpolu Infrared. "Menovaný bol aj na tzv. červenom obežníku, ktorý vydáva Interpol," ozrejmil policajný šéf. Ide o zoznam top hľadaných osôb, ktoré sa dopúšťali závažnej trestnej činnosti.

Podľa medializovaných informácií Viliama Mišenku z Venezuely vyhostili. Venezuelský novinár Javier Mayorca pre Hospodárske noviny uviedol, že Slovák nebude do vlasti vydaný, ale deportovaný.

"O vydaní musí vo Venezuele rozhodnúť najvyšší súd. Je to dlhý proces, úrady preto uprednostňujú deportáciu zločincov. Tá je oveľa rýchlejšia, pretože stačí rozhodnutie ministerstva vnútra,“ napísal Mayorca HN.

Prípad Viliama Mišenku

Viliama Mišenku obvinili v prípade výbuchu v topoľčianskej firme Euromont TO v auguste 2009. Podľa polície zabezpečil výbušninu. V júli 2011 ho obvinili aj z vraždy Jozefa Gudábu z marca 2003, napísal denník Nový Čas.

Podľa polície sa podieľal aj na vražde Františka Marka, ktorá sa stala v októbri 1996 a z ktorej obvinili Karola Mella Ako napísal denník Nový Čas, v máji minulého roku Viliama Mišenku obvinili aj v prípade vraždy mafiánskeho bosa Petra Čongrádyho, ktorá sa stala v septembri 2004 v Bratislave.

Viliam Mišenka údajne financoval nákup zbraní. Obvinený bol aj z vraždy podnikateľa Jána Krišku, ktorá sa stala na jeseň v roku 2001, ale obvinenie mu v tomto prípade napokon zrušili. Okrem toho Viliama Mišenku v roku 2000 obžalovali spolu s ďalšími z krádeže 173 miliónov korún (viac ako 5 miliónov eur) z trezoru VÚB v Nitre. Prípad sa stal v januári 1996. Minulý týždeň Najvyšší súd SR zbavil Viliama Mišenku obžaloby v prípade vraždy jeho synovca Jozefa.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Penta podľa Daniela Lipšica neplatila dane
<< predchádzajúci článok
Mokrý sneh spôsobil výpadok energie, obce sú bez prúdu

Viliam Mišenka je v rukách slovenskej polície - diskusné fórum čitateľov