Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2018

Vo Francúzsku obvinili rodičov zo smrti dievčatka z roku 1987Hrob neidentifikovaného dievčatka, ktoré našli mŕtve v priekope pri diaľnici A 10 neďaleko mesta Blois v auguste 1987. Hrob sa nachádza v Suevres vo Francúzsku, 14. júna 2018Zdieľať
Hrob neidentifikovaného dievčatka, ktoré našli mŕtve v priekope pri diaľnici A 10 neďaleko mesta Blois v auguste 1987. Hrob sa nachádza v Suevres vo Francúzsku, 14. júna 2018 Foto: TASR/AP
Paríž 14. júna (TASR) - Rodičov štvorročného dievčatka, ktoré pred troma desaťročiami našli mŕtve v priekope pri francúzskej diaľnici, predbežne obvinili z vraždy. Tento odložený prípad pomohli znovu otvoriť testy DNA, informoval vo štvrtok francúzsky prokurátor Frédéric Chevallier.


Telo vtedy neidentifikovaného dievčaťa sa našlo v auguste 1987 v priekope pri diaľnici A10 v blízkosti mesta Blois v strednom Francúzsku.

Dievčatko, ktorého zohavené telo malo znaky dlhodobého týrania, bolo potom vo Francúzsku známe ako "malá mučeníčka od A desiatky". Jej fotografiu rozposlali úradom v 30 krajinách celého sveta, napísala agentúra AP.

Prokurátor Chevallier z Blois vysvetlil, že zvrat v prípade, ktorý bol pre úrady dlhé roky záhadou, bol možný "vďaka vývoju vedy a DNA".

Rodičov, ktorí sú obaja šesťdesiatnici, identifikovali a vystopovali náhodou - pomocou vzorky DNA ich syna, ktorú vyšetrovatelia analyzovali v nesúvisiacom prípade v roku 2016. Na základe zhodných výsledkov testov ho vyhlásili za brata mŕtveho dievčatka, uviedol Chevallier.

Rodičov zatkli francúzske úrady v utorok.

"Inass Touloubová má konečne meno," vyhlásil prokurátor.

Dievčatko sa narodilo v júli 1983 v pobrežnom meste Casablanca v Maroku a bolo tretím zo siedmich detí.

Otec povedal, že sa mu "uľavilo", že ho zatkli. "Bál sa totiž svojej manželky a žil pod jej nadvládou," dodal prokurátor.

Matka si pri opise udalostí pred úradmi protirečila, raz im dokonca tvrdila, že dievča stále žije, uviedol prokurátor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jordánsky kráľ Abdalláh schválil nový kabinet
<< predchádzajúci článok
Grécky parlament prerokúva návrh na vyslovenie nedôvery Tsiprasovi

Vo Francúzsku obvinili rodičov zo smrti dievčatka z roku 1987 - diskusné fórum čitateľov