Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2009

Vo vozni so železnou rudou našli ukrajinské cigaretyPo opätovnom spustení inšpekčného skenovacieho systému na hraničnom priechode Maťovce objavili v stredu v jednom z vlakov pašované cigarety. Colníci zoskenovali vlak od štvrtého vozňa, ...Zdieľať
BRATISLAVA/MICHALOVCE 24. septembra (WEBNOVINY) - Po opätovnom spustení inšpekčného skenovacieho systému na hraničnom priechode Maťovce objavili v stredu v jednom z vlakov pašované cigarety. Colníci zoskenovali vlak od štvrtého vozňa, jeden z vagónov následne dôkladne prehľadali. Vo vozni so železnou rudou našli 600 kartónov cigariet s ukrajinskými kolkami zabalené v čiernych igelitových vreciach. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa michalovského colného úradu Klára Baloghová, colný a daňový únik presiahol 14 764 eur. Ide o prvé odhalenie po septembrovom spustení skenera.


Monitorovanie vlakov pomocou tohto systému pozastavili 18. augusta. Skener vraj ohrozoval zdravie ukrajinských strojvodcov a bol oficiálnym dôvodom blokády, pre ktorý Kyjev nepúšťal na Slovensko nákladné vlaky s dodávkami surovín pre slovenské podniky. Po dohode Slovenska a Ukrajiny skener takmer po mesiaci znovu zapojili. Vlakovú súpravu však sníma bez rušňa a prvých troch vagónov súpravy. Colná kontrola prepravovaného tovaru sa v rušňoch a neskenovaných vagónoch robí výhradne fyzicky. Dočasné pozastavenie monitorovania prepravovaného tovaru v prvých vagónoch vlakových súprav potrvá do prijatia výsledkov nezávislých meraní inšpekčného skenovacieho systému expertmi Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu so sídlom vo Viedni.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ: Honduras musí rešpektovať nedotknuteľnosť brazílskej ambasády
<< predchádzajúci článok
Autobusová doprava má 60 rokov

Vo vozni so železnou rudou našli ukrajinské cigarety - diskusné fórum čitateľov