Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. októbra 2005

Vojaci sa zbavili lukratívnej budovy na SlavíneLukratívne nehnuteľnosti v Bratislave pri Slavíne získal štátny podnik Letecké opravovne TrenčínZdieľať
. Vilu s garážou, skladom a pozemkami s rozlohou 688 metrov štvorcových, previedlo na firmu Ministerstvo obrany SR. Hovorca ministerstva Zenon Mikle odmieta, že by sa takto pripravoval prevod lukratívneho štátneho majetku do súkromných rúk: „Toto vylučujem. Tam sú jasne stanovené podmienky, za ktorých to môžu využívať.“ V dokumente, ktorým bol majetok prevedený, však nie je výslovne uvedené, že Letecké opravovne nesmú previesť nehnuteľnosti na iný subjekt. Podľa stanoviska ministerstva musí štátny podnik nakladať s majetkom v zmysle zákonov.
Podľa Mikleho budovy a pozemky na Ulici francúzskych partizánov využívala do júna 2004 vojenská spravodajská služba. Ministerstvo potom hľadalo spôsob ich ďalšieho využitia. Záujem prejavili Letecké opravovne, ktorým v tom čase šéfoval Miloš Husár, spolužiak ministra Juraja Lišku z vysokej školy. Podľa Mikleho tam opravovne chcú zriadiť medzinárodnú leteckú školu a objekt by mal slúžiť ako výcvikové, školiace a rokovacie zariadenie. Letecké opravovne sú majiteľom nehnuteľností od marca tohto roku, ale zatiaľ ich nijako nevyužívajú.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnes rozhodnú o antidiskriminačnom zákone
<< predchádzajúci článok
Znásilnením je aj sex s prostitútkou

Vojaci sa zbavili lukratívnej budovy na Slavíne - diskusné fórum čitateľov