14. apríla 2010

VOLEJBAL: Dramatické víťazstvo Slávie nad Senicou

Volejbalistky Slávie UK Bratislava zvíťazili v prvom zápase finálovej série play-off hranej na tri víťazstvá nad VK GAT Solutions Senica po vyše dve hodiny ...

bez nazvu Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Volejbalistky Slávie UK Bratislava zvíťazili v prvom zápase finálovej série play-off hranej na tri víťazstvá nad VK GAT Solutions Senica po vyše dve hodiny trvajúcej dráme 3:2, hoci prehrávali na sety už 0:2. Ujali sa tak vedenia 1:0 na zápasy. Druhé stretnutie je na programe v sobotu 17. apríla v Senici.

Začiatok zápasu lepšie vyšiel domácim slávistkám, ktoré prakticky až do polovice viedli, ale vždy to bol iba niekoľkobodový odstup. Obe družstvá striedali skvelé momenty so slabšími chvíľkami. V druhej polovici sa však Seničanky chytili a vďaka pestrejšej strhli vedenie na svoju stranu. Na ukončenie dejstva potrebovali síce dva pokusy, ale po výsledku 25:21 sa tešili z vedenia 1:0. Bratislavské vysokoškoláčky potom trestuhodne prespali úvod druhého setu a spamätali sa až keď prehrávali 2:8. To už Záhoráčkam úplne stačilo, aby si vedenie postrážili a šesťbodový rozdiel bol aj po poslednej lopte tejto hry - 25:19 a to znamenali už vedenie 2:0. Tretí set mal presne opačný vývoj ako druhý. Slávistky vybehli na súperky kvalitným podaním, pestrým útokom a výbornými blokmi a zrazu viedli 10:2. Domáce volejbalistky s výnimkou drobných zaváhaní dominovali na ihrisku vo všetkých činnostiach a tréner Seničaniek Michal Mašek vidiac márnosť snahy svojich zvereniek zvrátiť nepriaznivý stav, stiahol z ihriska opory aby si ušetrili sily na ďalší set. Slávia vyhrala nakoniec 25:14 a znížila vedenie hostiek na 2:1. Hra Záhoráčok však ostala chladnou aj po ďalšej zmene strán. Čiastočne sa spamätali, až keď si ich kormidelník vyžiadal oddychový čas za stavu 6:1 pre domáce. Zverenky trénerky Zuzany Tlstovičovej si však troj až päťbodový náskok udržiavali. Keď na ukazovateli skóre svietilo 20:15, zdalo sa, že sa jednoznačne schyľuje k tajbrejku. Nakoniec však z toho bola dráma so šťastnejším koncom pre slávistky, ktoré najtesnejším víťazstvom 25:23 vyrovnali na 2:2 a predsa sa len muselo rozhodovať v skrátenej hre. V nej mali jednoznačne navrch domáce volejbalistky, ktoré ju vyhrali 15:9, celý zápas 3:2 a ujali sa vedenia v sérii 1:0.

Výsledok - streda:
Extraliga žien - finále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Slávia UK Bratislava - VK GAT Solutions Senica 3:2 (-21, -19, 14, 23, 9)
123 min, rozhodovali: M. Sarka, Fatrdla, 450 divákov.