24. apríla 2013

Volejbalisti Chemesu odvrátili vo finále mečbal UNICEF-u

Volejbalisti úradujúceho majstra Slovenska VK Chemes Humenné zvíťazili v piatom zápase finálovej série play-off na domácom ihrisku nad hráčmi Volley Team-u UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18) a ...

vk chemes humenne vt unicef bratislav HUMENNÉ 24. apríla (WEBNOVINY) - Volejbalisti úradujúceho majstra Slovenska VK Chemes Humenné zvíťazili v piatom zápase finálovej série play-off na domácom ihrisku nad hráčmi Volley Team-u UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18) a odvrátili tak prvý pokus „bielych tigrov“ získať titul.

V sérii na štyri víťazstvá znížili stav zo svojho pohľadu na 2:3. Šiesty zápas je na programe v sobotu 27. apríla o 18.00 h v bratislavskej Hant aréne.

Výsledok - piaty zápas finále play-off
(hrá sa na štyri víťazstvá)

VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18)
- stav série 2:3
85 min, rozhodovali: Hodoň, Porvazník, 1200 divákov

VK Chemes: Soták (1 bod), Lízala (9), Mizerák (9), Sarnecki (13), Javorčík (9), Joščák (8), libero Krys (Leškaniš /0/, Mlynračík /0/, J. Hriňák /0/, Bališin /0/)
VT UNICEF: Paták (13), Benčič (4), Hukel (15), Sunder (9), Kašper (1), Končál (1), libero Kubš (Kauliakamoa /2/, M. Hriňák /0/,)

Obrazom: Piaty finálový zápas

Ani nie jeden a pol hodiny trval piaty duel finálovej série play-off o volejbalového majstra Slovenska. Domáci „chemesáci“ dávali od začiatku jasne najavo, že ani za stavu 1:3 na zápasy ešte boj o obhajobu titulu nevzdávajú. Prvý set rozhodli vo svoj prospech až v strhujúcej dramatickej koncovke. Vyhrali 27:25 a ujali sa vedenia v stretnutí 1:0.

V druhom dejstve sa zverenci trénera Richarda Vlkolinského zahrávali s ohňom. V závere viedli 22:16, zdalo sa, že jasne kráčajú za zvýšením náskoku, ale nakoniec to bolo opäť veľmi tesné. Po víťazstve 25:22 však už viedli 2:0.

Až v treťom sete jasne dominovali. Hneď na začiatku ušli súperovi na 8:2, „bieli tigri“ sa síce ešte snažili so zápasom niečo urobiť, ale kvalita i šťastie stáli viac na humenskej strane. V závere domáci potrebovali na ukončenie setu i zápasu tri mečbaly, ale nakoniec sa tešili z jasného triumfu a séria sa v sobotu sťahuje opäť do slovenskej metropoly.