Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. mája 2019

Volvo sa dohodlo na dodávkach batérií s dvoma ázijskými výrobcamiIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Štokholm 15. mája (TASR) - Švédska automobilka Volvo v stredu oznámila, že podpísala dlhodobé zmluvy o dodávkach batérií s dvoma ázijskými výrobcami, juhokórejskou spoločnosťou LG Chem a čínskou Contemporary Amperex Technology (CATL) v rámci svojej stratégie elektrifikácie vozidiel. Finančné podmienky dohôd neboli zverejnené.


Švédska automobilka, ktorú vlastní čínska spoločnosť Geely, uvádza na trh modely elektrických vozidiel (EV) pod svojou značkou Volvo a dcérskou značkou Polestar. Jej hlavnými rivalmi na čoraz tvrdšom konkurenčnom trhu s elektrickými vozidlami sú Tesla, Volkswagen či General Motors.

Batérie spoločnosti LG Chem sa budú používať v elektromobiloch značky Volvo a dcérskej značky Polestar, uviedla juhokórejská firma vo vyhlásení. A čínska CATL zase oznámila, že uzavrela dohodu na dodávky lítium-iónových batérií pre všetky súčasné aj budúce modely Volvo.

„Budúcnosť spoločnosti Volvo je elektrická,“ povedal Hakan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti a dodal, že automobilka je pevne odhodlaná posunúť sa vpred od spaľovacieho motora.

Volvo ďalej uviedlo, že stavia svoj prvý závod na výrobu batérií v Európe, v belgickom Gente, ktorý má byť dokončený v závere roka. V Gente totiž Volvo vyrába hybridné modely XC40 a plánuje tam vyrábať aj plne elektrický model XC40.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort kultúry plánuje úpravy v rámci percenta domácich hudobných diel
<< predchádzajúci článok
Senát v Alabame schválil najprísnejší zákon o interrupciách v USA

Volvo sa dohodlo na dodávkach batérií s dvoma ázijskými výrobcami - diskusné fórum čitateľov