Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. mája 2020

Vrchol sezóny Vincenza Nibaliho prichádzal v máji na Gire, tento rok ho možno obetujePočas 15 rokov Vincenzo Nibali (35) absolvoval osem vystúpení na Giro d´Italia a dvakrát (2013 a 2016) to dotiahol až k celkovému triumfu. Na konte má aj dve druhé a dve tretie miesta. Prvé ...Zdieľať
italy_giro_cycling_24579 61af7c29dbf04a77a9827a6bc39e3fee 676x499 11.5.2020 (Webnoviny.sk) - Počas 15 rokov Vincenzo Nibali (35) absolvoval osem vystúpení na Giro d´Italia a dvakrát (2013 a 2016) to dotiahol až k celkovému triumfu. Na konte má aj dve druhé a dve tretie miesta.


Prvé podujatie Grand Tour sa malo pôvodne rozbehnúť tento víkend v maďarskej metropole Budapešť po prvý raz aj za účasti elitného slovenského cyklistu Petra Sagana, ale celosvetová pandémia nového koronavírusu prinútila organizátorov poriadne zaimprovizovať.

Giro v októbri


Nový kalendár Medzinárodnej cyklistickej únie ponúka prestížne Giro až v októbrovom termíne (3.- 25. 10.). A Nibali nevie, či sa na ňom vôbec zúčastní.

"Giro mi poriadne chýba, nemôžem ho pustiť z hlavy. Máj býval pre mňa vrchol sezóny v posledných pätnástich rokoch a len občas to pretromfli iné preteky," uviedol Vincenzo Nibali v rozhovore pre denník Gazzetta dello Sport.

"Nechcem uvažovať smerom do budúcnosti. Nikto presne nevie, ako to bude ďalej vyzerať s pretekmi. Navyše viaceré z nich sa budú konať v rovnakom čase, takže bude treba určiť nejaké priority," pokračoval Nibali, cituje ho aj VeloNews.

Chuť na triumf


Skúsený taliansky vrchár narážal na skutočnosť, že počas Giro d´Italia by sa mali v závere sezóny odjazdiť aj monumentálne preteky Liége-Bastogne-Liége (4.10.).

A práve na tejto ardénskej klasike si "Žralok z Messiny" dlhé roky robí chute na víťazstvo, ktoré ho doteraz vždy obchádzalo. Na konte má druhé aj dve ôsme miesta.

"V mysli mám najmä Giro, ale je predčasné premýšľať o programe. Nastavím sa až neskôr. Zatiaľ zostávam pokojný. Každopádne je škoda, že Giro d´Italia sa kryje s Liége-Bastogne-Liége. Rozhodnutie padne, samozrejme, až po porade s tímom," doplnil Nibali.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vrchol sezóny Vincenza Nibaliho prichádzal v máji na Gire, tento rok ho možno obetuje © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V zámorskej AHL predčasne ukončili sezónu, poradie určia percentá
<< predchádzajúci článok
Necelý týždeň pred reštartom II. bundesligy musel celý tím Dynama Drážďany do karantény

Vrchol sezóny Vincenza Nibaliho prichádzal v máji na Gire, tento rok ho možno obetuje - diskusné fórum čitateľov