24hod.sk    Z domova

02. októbra 2008

Výber slovenskej vlády zdolal družstvo poslancov NR SR

Ministri dnes zdolali vo futbale poslancov Národnej rady SR 3:0. Pod zamračenou oblohou sa dnes poobede uskutočnilo v západoslovenskom meste Galanta futbalové stretnutie medzi niektorými najvyššími ...

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) - Ministri dnes zdolali vo futbale poslancov Národnej rady SR 3:0. Pod zamračenou oblohou sa dnes poobede uskutočnilo v západoslovenskom meste Galanta futbalové stretnutie medzi niektorými najvyššími ústavnými a verejnými činiteľmi. Na novopostavenom ihrisku sa v červeno-bielych dresoch predstavil výber slovenskej vlády pod vedením premiéra Roberta Fica. Ich súpermi sa pre toto stretnutie stali poslanci Národnej rady Slovenskej republiky. Krátko pred 16:00 sa oba celky zhromaždili na trávnatej ploche a po úvodnom slove predsedu NR SR Pavla Pašku odštartoval vyše jednohodinový futbalový súboj. "Ja osobne tu budem vykonávať reprezentatívnu funkciu, avšak mojou úlohou bude psychicky podporovať mojich kolegov," povedal Paška. Už od samotného úvodu prebral iniciatívu v stretnutí premiérov tím. Postupne vyvíjaný nátlak a séria nevydarených šancí sa v konečnom dôsledku vyplatila, góly však začali padať až v druhom polčase stretnutia. Autorom prvého úspešného zásahu bol samotný kapitán vládneho výberu. Už o niekoľko minút neskôr sa po viacerých nevyužitých šanciach podarilo ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi šikovne vsietiť v poradí druhý gól stretnutia. Pár minút pred koncom sa nakoniec výsledok menil ešte raz, výber slovenskej vlády zvíťazil nad poslancami rozdielom 3:0. Zápas sa neobišiel bez zranení - natiahnutý sval vyradil z hry poslanca a nominanta ĽS-HZDS Milana Urbániho a pre podobné zranenie opustil ihrisko aj poslanec za Stranu maďarskej koalície (SMK) Gábor Gál. SITA