08. apríla 2007

Výsledky sobotňajších zápasov Corgoň ligy skupiny o titul

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 5. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul: SOBOTA Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2 (0:1) ...

BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 5. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

SOBOTA
Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2 (0:1)
Góly: 86. Jelínek - 35. Jež, 84. Devátý, ŽK: 70. Hubočan (Žilina), ČK: 77. Klučiar (B. Bystrica) za sotenie do súperovho hráča Porázika v pokutovom území, rozhodovali: Richtárik - Rendko, Weiss, 2866 divákov
Banská Bystrica: Boroš - Klučiar, Jelínek, Semeník, Kotrys - Šaini (81. M. Ďuriš), Pečovský, Marek Seman (88. T. Libič), M. Pančík ml. - Rendla (61. Medveď), Lietava
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Minarčík - Zd. Štrba - Vršič (70. Devátý), Jež - Šesták, Štyvar (78. A. Nemec), Porázik (90. Pečalka)
Na Štavničkách diváci v úvodnej polhodine dobrý futbal nevideli. Hralo sa nepresne, absentovali šance i presné prihrávky. Prvú vážnejšiu príležitosť si hostia vypracovali v 27 min, keď Pekarík zahral nakrátko roh so Šestákom, ten našiel Vršiča, ktorý však vystrelil iba do stredu bránky, kde stál pozorný Boroš. O dve minúty neskôr Šesták z pravej strany mieril k bližšej žrdi a Semeník si takmer zrazil loptu do vlastnej siete. Prvý gólový úder prišiel v 35. min, keď Jež z 25 metrov prehodil brankára Dukly - 0:1. Domáci mohli ešte do konca polčasu vyrovnať, keď v 45. min atakoval brankára Kuciaka dovoleným spôsobom Lietava, no loptu poslal vedľa. Po zmene strán sa začal hrať oveľa lepší futbal, pribudlo šancí, hráči zlepšili kombináciu. V 52. min sa hosťujúci Štyvar rútil na Boroša, no ten mu loptu zobral spred nôh. Po hodine hry mali domáci hneď tri šance naraz. Najprv Medveď mieril do gólmana Kuciaka, v sieti neskončila Šainiho hlavička a z hranice šestnástky sa nepresadil ani Lietava. Veľké chvíle Žiliny prišli v silnej štvorminútovke (74. -77. min). Prvú šancu mal Porázik, obrana Dukly však zasiahla včas. Po následnom Ježovom rohu hlavičkoval Vomáčka, Boroš bol na čiare pozorný. Tretiu príležitosť mal po prieniku Šesták, ktorý v páde posielal loptu do bránky, Boroš však bol do tretice proti. Dôležitý moment prišiel pri úniku Porázika, ktorého nedovolene sotil Klučiar, za čo si vyslúžil červenú kartu. Pokutový kop však Jež nepremenil. Žilina napriek tomu zvýšila vedenie. V 84. min po ľavej strane unikol Jež a po jeho centri striedajúci Devátý strelou z voleja nedal Borošovi šancu - 0:2. Domáci v oslabení vrhli všetky sily do útoku a v 86. min po centri Pečovského najvyššie vyskočil Jelínek, ktorý preloboval Kuciaka - 1:2. Žilinčania zubami-nechtami ubránili tesný výsledok, hoci Dukla si vytvorila niekoľko príležitostí, vyrovnať mohol najmä striedajúci Ďuriš.
Hlasy:
Ladislav Molnár (tréner Banskej Bystrice): "Nemôžem si to odpustiť, ale výsledok tohto duelu bol hrubo ovplyvnený. V priebehu troch dní je to už druhý takýto prípad, podobné to bolo aj v Ružomberku. Žilina bola futbalovejšia, jej hráči majú svoju kvalitu. Snažili sme sa o aktívnu hru, no všetky súboje boli posúdené v prospech súpera. Žilinčania padali, simulovali a pán rozhodca sa našim hráčom vysmieval do tváre a od 1. minúty chcel Mareka Semana vylúčiť. Svoje mužstvo musím pochváliť, lebo všetci hráči išli na doraz."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Bolo to zaujímavé stretnutie, diváci mohli byť spokojní. Lepší futbal sa hral v druhom polčase aj preto, lebo na hráčoch bolo zo začiatku badať únavu z nahusteného programu. Som spokojný s tromi bodmi, vypracovali sme si niekoľko príležitostí a mali sme hru v rukách. Škoda, že sme nepremenili pokutový kop. Kontaktný gól po hrubej chybe nás znepokojil, začali sme ustráchane brániť napriek tomu, že nás bolo na ihrisku viac, no napokon sme to zvládli."

FC Nitra - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
Gól: 64. Košút, ŽK: 75. Košút - 28. Dvorník, 80. M. Bakoš, rozhodovali: Valášek - Laskovský, Benko, 1823 divákov
Nitra: Senecký - Čeman, Martin Tóth, Štajer, Ďatko - S. Bališ (71. J. Leško), M. Farkaš, Babic, Grajciar (59. Luis Ramos) - Košút (87. M. Kostoláni), A. Hesek
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil (68. Jurč) - Zošák, J. Kucka, T. Sedlák (46. Macko), R. Tomko (46. Ďubek) - Rák, M. Bakoš
Trochu nudný úvod zápasu prerušila po štvrťhodine hry neškodná strela Čemana smerom na ružomberskú svätyňu. Až po polhodine hry nabral zápas obrátky, keď v rozpätí piatich minút štyrikrát zahrmelo pred oboma bránkami. Dvakrát to skúšal Nitran Štajer z priamych kopov, na opačnej strane nevyužil dobrú pozíciu hosťujúci Rák. V 34. min mal najväčšiu šancu I. polčasu domáci Andrej Hesek, ktorý po chybe obrany Ružomberka síce mieril presne, no Hajdúch vytlačil loptu nad bránku. Druhý polčas sa začal šancou hosťujúceho Bakoša, ktorý sa pekne uvoľnil, no jeho strelu zastavila hlava domáceho Štajera. V 64. min sa po závare pred bránkou "Ruže" dostal k lopte na tráve ležiaci Košút a otvoril skóre zápasu - 1:0. Po góle hostia otvorili hru a viackrát sa dostali pred Seneckého, no Macko, Bakoš ani Dvorník neboli úspešní. V 85. min dostal kanonier Rák dobrú loptu od Zošáka, no jeho nevydarená strela skončila v rukách nitrianskeho gólmana. Krátko nato sa pokúsil zvýšiť stav stretnutia Macko, ale bez úspechu. Stretnutie sa napokon skončilo tesným víťazstvom Nitry, čo pre tím spod Zobora znamenalo prvý jarný trojbodový zápis.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Hráči si víťazstvo doslova ´ubojovali´ a na našej hre je stále čo zlepšovať. Dnes rozhodol 18-ročný chlapec, ale toto víťazstvo nás neuspokojí."
Petr Uličný (tréner MFK Ružomberok): "Som sklamaný zo zápasu, mám z toho celého zlý pocit. Domáci neboli herne kvalitnejší, ale zato boli bojovnejší, preto vyhrali zaslúžene. Bol to náš najslabší výkon, odkedy som v Ružomberku, a preto v tomto smere určite urobím nejaké opatrenia. Chýbali nám Žofčák a Božok, čo možno rozhodlo."

NEDEĽA
Artmedia Bratislava - Slovan Bratislava 2:0 (1:0)
Góly: 32. Oravec, 54. G. Straka, ŽK: 24. Guédé, 64. Staňo - 52. Dobrotka, 68. Struhár, ČK: 64. Ibragimov (Slovan) za strkanie do protihráča, rozhodovali: Havrilla - T. Somoláni, Mókoš, 8850 divákov
zostavy:
Artmedia: Kamenár - Burák, Debnár, Staňo, Patrik Mráz - Obžera, Guédé (89. Buryán), G. Straka, Fodrek (42. Martin Ďurica) - Halenár (78. Pavol Ďurica), Oravec
Slovan: Kiss - Dobrotka, Hanek, Polgár (59. Struhár), O. Szabó - P. Sedlák, Chlebek, Poliaček (58. Ibragimov), Breznaník - Masaryk (78. Sylvestr), Slovák
Bratislavské derby pritiahlo v slnečnom počasí "slušnú" divácku kulisu, ktorá dávala stretnutiu patričný náboj. Po opatrnej málo vzrušujúcej polhodine hry prišiel čas pre najlepšieho strelca Artmedie Oravca. V správnej chvíli si nabehol na dlhý center Patrika Mráza z vlastnej polovice ihriska a sám nikým neatakovaný bezpečne preloboval bezmocného Kissa - 1:0. Slovan mohutne povzbudzovaný takmer tisíckou svojich najvernejších priaznivcov nedokázal na tento úder účinne odpovedať. Gólovú poistku Petržalčanov mal na kopačke v 43. min striedajúci Martin Ďurica, ktorý nahradil zraneného Fodreka, ale jeho prízemnú strelu Kiss tentoraz chytil. V polčasovej prestávke zasiahli proti rozvášneným fanúšikom Slovana ozbrojené zložky. Príslušníkov zákona priaznivci belasých obliali studeným pivom. Druhýkrát slovanistický brankár kapituloval v 54. min. Na centrovanú loptu pozdĺž bránky síce Oravec nedočiahol, ale presne ju prihral nabiehajúcemu Strakovi a ten nezaváhal - 2:0. O kontaktný gól sa pokúsil o sedem minút neskôr Chlebek, ale jeho "nožničky" neprešli za chrbát Kamenára. V 65. min videl červenú kartu za potýčku so Staňom striedajúci slovanista Ibragimov, ktorý na ihrisku pobudol ani nie šesť minút. Domáci Staňo vyviazol z celého incidentu len so žltou kartou. Oslabený Slovan rezignoval, nenašiel dostatok síl a bojovnosti, aby dosiahol aspoň čestný úspech.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Derby bolo okorenené dobrou kulisou slovanistických fanúšikov. Snažili sme sa presadiť kombinačnou hrou, dali sme rýchly gól a rýchlo sme mohli zvýšiť aj na 2:0. Po zmene strán slovanistickú ofenzívu zastavilo vylúčenie Ibragimova a zápas sme už v pohode dohrali. Zdá sa, že pre výron členka nám v ďalšom zápase bude chýbať Fodrek."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Keď chce nejaké mužstvo v Petržalke vyhrať, nesmie sa dopustiť takej chyby, akú sme spravili my pri prvom góle. Taký kiks by dobre organizovaná obrana nemala pripustiť. To isté platí aj o druhom góle. Tretím momentom prečo sme nedosiahli priaznivejší výsledok, bolo vylúčenie Ibragimova. Myslím si však, že spolu s ním mal byť vylúčený aj Staňo. Takto slušných divákov by som chcel mať aj nabudúce."

FC Senec - MFK Košice 1:3 (1:1)
Góly: 12. E. Takáč - 9. a 87. Kolbas, 63. Bicák, ŽK: 56. S. Angelovič, 90. Bozsík - 19. Šimko, 28. Majerník Pavol, rozhodovali: Olšiak - Balko, Ružbarský, 1029 divákov
Senec: J. Novota - S. Angelovič, M. Novák (71. Bozsík), Guldan, Gábriš - Papaj, Matej Kováč, Augustín, Moughfire - E. Takáč, Kozár (79. Hladký)
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský, T. Bašista, R. Šimko - Pavol Majerník - J. Novák (65. Piatka), Kolbas, N. Matič - Bicák (86. Krakovský), Pavol Jurčo (76. M. Sovič)
Pred televíznymi kamerami a v silnom vetre predviedli obe mužstvá len priemerné výkony. Hostia z Košíc sa ujali vedenia už v 9. min, keď Kolbas otvoril nielen strelecký účet stretnutia, ale aj východniarov celkovo v jarných nadstavbových bojoch o titul (doteraz jediný gól Košičanov na jar bol vlastenec Ružomberčana Laurinca). O tri minúty už bolo vyrovnané, keď Papaj našiel Takáča a ten prekonal Pulena. Hostia mali ďalšiu veľkú šancu v 25. min, ale Jurčovu prudkú strelu vyrazil Novota na roh.
Aj druhý polčas sa niesol v znamení nezáživneho futbalu. Vážnejšie ohrozenie pre oboch brankárov prišlo v 51. min. Najprv Košičania mohli skórovať Bicákom, no Novota zachránil. Vzápätí na druhej strane mali šancu Takáč aj Moughfire, ale Pulen bol v skrumáži úspešnejší. V 63. min sa po druhý raz v zápase z vedúceho gólu radovali futbalisti Košíc. Bicák si dobre spracoval loptu, prekľučkoval sa obranou Senca až do šestnástky a obhodil vybiehajúceho Novotu - 1:2. Šancu na vyrovnanie mali v 77. min Moughfire aj Bozsík, ale ich muška bola nepresná. Bodku za stretnutím dali hostia z Košíc svojím tretím gólom v 87. min. Striedajúci veterán Sovič ako na podnose posunul loptu výhodnejšie postavenému Kolbasovi a ten svojím druhým gólom v stretnutí uzavrel na 1:3.
Hlasy:
Jozef Valovič (tréner Senca): "V prvom polčase bol súper lepší, no moji zverenci húževnatosťou a vôľou držali nerozhodný stav. V druhom polčase sme síce držali od začiatku tempo s Košicami, no po chybe Angeloviča sme inkasovali druhý gól. Mám momentálne veľa mladých chlapcov, ktorým dávam šancu a je jedno, či skončíme na siedmom alebo ôsmom mieste. Sústreďujeme sa viac na pohárové stretnutia, kde by sme sa chceli prebojovať až do finále."
Ján Kozák (tréner Košíc): "V dnešnom zápase sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali. Domáci tréner dal šancu mladším hráčom, čím nám uľahčil situáciu. Som rád, že sme zvíťazili a verím, že aj v ďalších zápasoch budeme podávať také výkony ako dnes v Senci."