18. augusta 2007

Výsledky zápasov 6. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola futbalovej Corgoň ligy ročníka 2007/08, 6. kolo dohrajú v nedeľu súbojmi ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica (10.30 h), Artmedia Petržalka ...

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola futbalovej Corgoň ligy ročníka 2007/08, 6. kolo dohrajú v nedeľu súbojmi ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica (10.30 h), Artmedia Petržalka - MFK Košice (16.30 h) a Slovan Bratislava - MFK Ružomberok (18.00 h, STV):

ZTS Dubnica - FC Senec 1:1 (1:1)
Góly: 14. Seye - 37. Ujlaky, ŽK: 71. Zimen, 72. Pleva - 22. Pecha, 32. Ujlaky, 48. Kozár, 50. Papaj, 60. Matej Kováč, 82. Slovenčiak, rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, Jankovič, 1 800 divákov
Dubnica: Perniš - Zimen, Adámik, Nosek, Ondráš (61. Kiška) - Obert, Držík, J. Zápotoka (79. Lendvay), Pleva - Seye (73. L. Zápotoka), Grendel
Senec: Slovenčiak - M. Drahno, Marcin, Pecha (44. Gábriš), Milan Lukáč - Matej Kováč - Nemček, Papaj (55. Kitaš), Ujlaky, Hoferica - Kozár (87. Augustín)
Dubnica nastúpila bez zraneného strelca víťazného gólu z Banskej Bystrice Tomáša Zápotoku a tréner Bútora zmenil rozostavenie. V obrane nechal naľavo Ondráša, pričom do zálohy poslal Plevu. Aj tréner hostí využil možnosť zaradiť do zostavy novú akvizíciu - skúseného Ujlakyho. Prvý polčas mal veľmi dobrú úroveň, najmä zo strany domácich sa zrodilo mnoho akcii, ktoré neúnavne ťahal Grendel, pomáhali mu Obert a v strede poľa J. Zápotoka. V 14. min Grendel prihral na vedúci gól Seyemu a táto akcia bola dlho rozhodujúcou. V 30. min Pleva netrafil prázdnu bránku, v 32. min bol ťažko faulovaný Grendel a keď Dubničania svoju šancu nepremenili, prišiel trest v 37. min, keď Ujlaky z 20 m perfektne trafil šibenicu a vyrovnal na 1:1. V druhom polčase sa hra zmenila viac na boj, domáci vrhli sily do útoku, no nedarilo sa im zďaleka tak ako v prvej polovici. Hostia hrali často na istotu a napokon si z Dubnice odniesli cenný bod.
Hlasy:
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Chceli sme veľmi vyhrať, nacvičovali sme štandardné situácie, podarilo sa nám dať pekný gól, no po ňom sme nepremenili ďalšie príležitosti na druhý prípadne tretí zásah a stalo sa nám to osudným. Ujlaky vyrovnal a my sme sa už v druhom polčase nedokázali presadiť. Považujeme remízu za spravodlivú."
Ivan Galád (tréner Senca): "V priemernom zápase sme nehrali podľa našich predstáv, ale boli sme bodovo úspešní. Z našich hráčov nad všetkými gólom a výkonom vynikol Ujlaky, toto sa na slovenských ligových trávnikoch nevidí často. Som spokojný aj s korektným prístupom domácich."

MŠK Žilina - FC Nitra 0:0
ŽK: 12. Pečalka, 57. Vladavič - 63. Janíček, 65. Vrána, rozhodovali:Trutz - Ružbarský, Brendza, 5 087 divákov
zostavy:
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Leitner - Štrba - Vladavič (89. Ančic), Devátý (56. Breška), Jež - Porázik, Lietava (61. Štyvar)
Nitra: Senecký - Čeman (84. Erik Hrnčár), Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Šimončič, Grúber, A. Hesek, Machovec (73. Marek Kostoláni) - Vrána (79. Babic)
Prvých dvadsať minút súboja tretieho s prvým prinieslo vyrovnaný futbal, ale bez vážnejšej šance na jednej či druhej strane. Vzruch priniesla až 23. min, keď Jež tesne z hranice šestnástky mieril nad bránku Nitry. O 5 minút pohladil Lietava hlavou Vladavičov center a Senecký musel na dvakrát likvidovať. Ďalšiu šancu mali Žilinčania po polhodine hry, no pri dvoch rohových kopoch sa neujala ani Pečalkova strela a Ježov center poslal Porázik hlavou vedľa. O ďalších päť minút mali prvú vážnejšiu šancu aj hostia, keď center Grúbera poslal český legionár Vrána v dobrej pozícii nad. O niekoľko minút musel Kuciak vytlačiť pokus Machovca nad bránku. Polčas zakončila šanca Lietavu, ktorý po Deváteho centri 42. min mieril takisto v dobrej pozícii iba nad bránku.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 51. min spálil ďalšiu dobrú šancu Porázik a o 3 minúty mohol na druhej strane otvoriť skóre Hesek, ale jeho superšancu v šestnástke zneškodnil Kuciak, keď vytlačil loptu na roh. Od 60. min domáci konečne začali viac tlačiť loptu pred Seneckého, trochu ich k tomu nakopli aj dva tvrdšie zákroky na Pečalku a Vladaviča a faul na Porázika v šestnástke, ktorý hlavný rozhodca Trutz neposúdil ako penaltový. V 68. min mal gól na kopačke Breška, ktorému priťukol Štyvar, ale jeho strelu k ľavej žrdi vytlačil Senecký na roh. Žilinčania v záverečných dvadsiatich minútach zatlačili hostí na ich polovicu, ale spaľovali jednu šancu za druhou. V 71. min mal Breška pred sebou už len odkrytú bránku, ale loptu poslal vedľa. V 78. min napálil Štyvar krížnou strelou loptu iba do žrde. V 80. min Porázik mieril vedľa a ďalšiu šancu žilinskému útočníkovi zmaril pripravený Senecký. Žilinčania v záverečnom nervóznom tlaku nevyprodukovali ani v nadstavených šiestich minútach vytúžený gól, a tak po veľmi dlhom čase odchádzali v domácom prostredí z trávnika po ligovom zápase bez víťazstva a streleného gólu.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som sklamaný z výsledku. Šancí na strelenie gólu sme mali v dnešnom zápase dosť. Sebavedomie útočníkov z posledných výsledkov a z toho, že nedávame góly zrejme trochu upadlo a v koncovke sa trápime. Záver bol z našej strany síce o tom, že sme pritlačili súpera pred jeho bránku, ale bez efektu. Nechýbalo nám nasadenie, ale žiadalo sa viac futbalovosti. Namiesto toho bol náš prejav dosť chaotický."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Videli sme dobrý zápas. Samozrejme, že som s výsledkom spokojný, pretože sme mali proti sebe kvalitného súpera. Žilina si vytvorila množstvo šancí, najmä v prvom polčase. My sme mali tiež príležitosti na skórovanie, napríklad Hesekova šanca zostala nevyužitá, ale treba priznať, že sme mali aj trochu šťastia. To sa však pripojí aj k tomu, kto oň bojuje."

AS Trenčín - Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 12. Barčík, 19. M. Tomčák, ŽK: 18. Jašurek, 24. Gergel, 50. Kleščík, 89. Minarčík - 45. Doležaj, rozhodovali: Vlk - Laskovský, Kubačka, 7645 divákov
Trenčín: Hodál - Čögley, Csaba Horváth, Mičenec, Minarčík - Jašurek, Kleščík, Godál, Gergel - Hlohovský (46. Kamenský) - Doubek
Trnava: Kamesch - Kopúnek, Poljovka, Doležaj, Cíferský - Kopačka - P. Ďuriš, Barčík, Hruška - Kožuch (90. Hlavatovič), M. Tomčák (74. Filipovič)
Domáci Trenčín pohrozil hneď v úvode, ale Doubek mieril vo výhodnej pozícii nad. Prvý polčas však patril Trnave, ktorú niekoľko tisíc fanúšikov hnalo od úvodných minút vytrvalo dopredu. Už v 12. min zaspala obrana Trenčína po prvý raz a Barčík pohodlne z hranice šestnástky otvoril skóre stretnutia. Skúsený stredopoliar robil domácim problémy aj naďalej a už v 19. min na jeho center naskočil Tomčák a poslal Spartak do dvojgólového vedenia - 0:2. Zvýšiť náskok hostí mohol Doležaj, no nemieril presne. Chvíle Trenčanov prišli až v závere I. polčasu. V 44. min Jašurek hlavičkoval sám približne zo siedmich metrov mimo a o chvíľu na to pri prieniku Godála zatiahol Doležaj záchrannú brzdu ešte pred pokutovým územím. Od rozhodcu si však vyslúžil iba žltú kartu a priamy kop Horvátha nemieril medzi žrde. V druhom polčase sa v Trenčíne veľa dôležitého neudialo. Trnava kontrolovala vývoj stretnutia a domácich nepustila do žiadnej vyloženej šance. Naopak zvýšiť mohol po strele z hranice šestnástky Tomčák, na opačnej strane mieril z podobnej pozície nepresne Kamenský.
Hlasy:
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Nevyšiel nám náš zámer pritlačiť súpera v prvých desiatich minútach zápasu. Vypracovali sme si len pološance, dostali sme však dva hlúpe góly po našich chybách. V prvom polčase bol súper lepší, dávali sme mu najmä v strede poľa veľa priestoru. V druhom polčase to už bolo z našej strany o čosi lepšie. V našej hre však chýbali finálne prihrávky, ktoré by sme mohli premieňať na góly."
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Z našej strany to bol dobrý výkon a po pekných kombinačných akciách sme strelili aj dva pekné góly. Musím preto mužstvo za hru v tomto zápase pochváliť."