24. októbra 2015

West Ham zdolal Chelsea, Mourinho skončil na tribúne

Na snímke tréner Chelsea Jose Mourinho sedí osamotený na striedačke pred zápasom anglickej Premiere League West Ham United - FC Chelsea v Londýne 24. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Londýn 24. októbra (TASR) - Futbalisti FC Chelsea pokračujú v katastrofálnom štarte do novej sezóne Premier League. V 10. kole najvyššej anglickej súťaže prehrali na ihrisku West Ham United 1:2 a v tabuľke sú až na 15. mieste. Rozhodcovia v prvom polčase vykázali trénera Joseho Mourinha na tribúnu, ktorý protestoval po vylúčení Srba Nemanju Matiča v 44. minúte.

"Kladivári" viedli od 17. minúty, keď sa k odrazenej strele po rohovom kope dostal Mauro Záraze a prekonal Asmira Begoviča. Šance Chelsea klesli v závere prvého polčasu, keď Matič dostal druhú žltú kartu a oslabil svoj tím. Rozhodca Jon Moss poslal cez polčas na tribúnu aj protestujúceho Mourinha. "The Blues" vyrovnali aj v početnej nevýhode, keď po rohovom kope skóroval v Premier League prvýkrát od 8. novembra 2014 Gary Cahill. O víťazstve West Hamu však rozhodol v 79. minúte hlavou Andy Carroll. West Ham sa dostal na 2. miesto tabuľky, ale predbehnúť ho ešte môžu Arsenal a Manchester United. Chelsea je s piatimi prehrami a 11 bodmi až 15.

V stretnutí tabuľkových susedov vyhral Leicester City nad Crystal Palace tesne 1:0, keď po obrovskej chybe Hangelanda skóroval v 60. minúte Vardy. Šiestu prehru v Premier League za sebou utrpeli futbalisti Aston Villy, ktorí neuspeli doma so Swansea City 1:2. Víťazný gól hostí strelil v 87. minúte André Ayew. Nováčik z Watfordu vyhral na ihrisku Stoke City 2:0 a vďaka tretiemu víťazstvu v sezóne sa dostal na 13. miesto.

Doma zakopli aj futbalisti Norwich City, keď podľahli West Bromwichu 0:1. Jediný gól duelu strelil krátko po začiatku druhého polčasu José Salomón Rondón.