Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. augusta 2018

Z 1. miesta vo výrobe zmrzliny v EÚ Nemci vytlačili TalianovNemecko vyprodukovalo v minulom roku takmer 520 miliónov litrov zmrzliny a vrátilo sa tak na pozíciu európskej jednotky. Vytlačilo z nej Taliansko, ktoré tento post obsadilo v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Wiesbaden 18. augusta (TASR) - Nemecko vyprodukovalo v minulom roku takmer 520 miliónov litrov zmrzliny a vrátilo sa tak na pozíciu európskej jednotky. Vytlačilo z nej Taliansko, ktoré tento post obsadilo v roku 2016. Ako uviedla agentúra Bloomberg, prispel k tomu fakt, že v Nemecku výroba zmrzliny vlani mierne vzrástla, zatiaľ čo v Taliansku o vyše 12 % klesla.


Ako tento týždeň uviedol nemecký štatistický úrad Destatis, v Nemecku sa v roku 2017 vyprodukovalo celkovo 517 miliónov litrov zmrzliny. Produkcia v rámci celej Európskej únie dosiahla podľa štatistického úradu EÚ Eurostat 3,13 miliardy litrov, čo znamená, že podiel Nemecka dosiahol 16,5 %. Taliansko vyrobilo vlani 511 miliónov litrov zmrzliny, čo na celkovej európskej produkcii predstavovalo 16,3-percentný podiel.

Obe krajiny ako jediné prekonali hranicu 500 miliónov litrov. Tretie Francúzsko dosiahlo produkciu na úrovni 466 miliónov litrov, Španielsko 319 miliónov a Británia 288 miliónov litrov. Do prvej desiatky sa dostali ešte Poľsko, kde vlani vyrobili vyše 200 miliónov litrov zmrzliny, ďalej Belgicko, Holandsko, Rumunsko a Česko.

Produkcia zmrzliny v rámci Európy sa v posledných rokoch udržiava na stabilnej úrovni, dá sa však očakávať, že tohtoročné horúce leto objem produkcie zvýšilo. Výsledky za rok 2018 však budú známe až v nasledujúcom roku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
27-ročný motocyklista zomrel pri nehode medzi Levočou a Harichovcami
<< predchádzajúci článok
Kolapsov z tepla ubudlo, záchranári ošetrili 55 ľudí

Z 1. miesta vo výrobe zmrzliny v EÚ Nemci vytlačili Talianov - diskusné fórum čitateľov