Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2018

Za zrútením nákupného centra v Mexiku mohla byť aj záhrada na strecheV hlavnom meste Mexika sa vo štvrtok z neznámych dôvodov zrútila časť viacúrovňového luxusného nákupného strediska 12. júla 2018. Nákupné stredisko Artz Pedregal nachádzajúce sa v južnej časti veľkomesta otvorili v marci, píšu ...Zdieľať
V hlavnom meste Mexika sa vo štvrtok z neznámych dôvodov zrútila časť viacúrovňového luxusného nákupného strediska 12. júla 2018. Nákupné stredisko Artz Pedregal nachádzajúce sa v južnej časti veľkomesta otvorili v marci, píšu miestne médiá. Príčina jeho kolapsu nie je zatiaľ známa. Foto: TASR/AP
Mexiko 13. júla (TASR) - Možnou príčinou štvrtkového zrútenia časti viacúrovňového luxusného nákupného strediska v hlavnom meste Mexika bola inštalovaná záhrada na streche. Informovala o tom v piatok agentúra AP.


Podľa prokuratúry v mexickej metropole záhradu na streche novootvoreného nákupného strediska preťažili pestovatelia, ktorí ju používali, čo zjavne prispelo k zrúteniu nosnej časti budovy.

Po jej kolapse pracovníci obchodného centra danú oblasť vo štvrtok rýchlo evakuovali. Horné poschodia sa zrútili o zhruba päť minút neskôr. Doposiaľ nehlásili žiadne zranené osoby.

Hlavné mesto podporilo inštaláciu strešných záhrad čiastočne pre ich údajné environmentálne výhody, všíma si AP.

Nákupné stredisko Artz Pedregal nachádzajúce sa v južnej časti veľkomesta otvorili v marci, hoci niektoré časti sú stále vo výstavbe. Budova, ktorú postavili na okraji hlavnej rýchlostnej cesty, mala v minulosti problémy s poklesom podložia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko nesúhlasí s rozhodnutím Grécka vyhostiť dvoch jeho diplomatov
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy v piatok vzrástli, za celý týždeň však smerujú k poklesu

Za zrútením nákupného centra v Mexiku mohla byť aj záhrada na streche - diskusné fórum čitateľov