Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2018

Rusko nesúhlasí s rozhodnutím Grécka vyhostiť dvoch jeho diplomatovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 13. júla (TASR) - Na ruské ministerstvo zahraničných vecí v Moskve si predvolali mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Grécka, aby vyjadrili protest proti vyhosteniu dvoch ruských diplomatov, informoval v piatok rezort, podľa ktorého sú za predmetným protiruským rozhodnutím Atén Spojené štáty. Informáciu priniesli tlačové agentúry Reuters a MTI.


Grécky denník Kathimerini priniesol v stredu informáciu o vyhostení dvoch ruských diplomatov a zákaze vstupu na grécke územie pre ďalších dvoch.

Hovorca gréckej vlády na margo kauzy zdôraznil, že Atény nebudú tolerovať žiadne konanie, ktoré je v rozpore s medzinárodným právom.

Podľa spomínaného periodika však rozhodnutie Grécka bolo reakciou na pokusy ruských diplomatov o podkopanie nedávno uzavretej dohody o zmene názvu susedného Macedónska, ku ktorej Atény a Skopje dospeli v snahe vyriešiť dlhoročný vzájomný spor.

Grécko sa v uplynulých mesiacoch nepridalo k ďalším krajinám, ktoré rozhodli o vyhostení ruských diplomatov zo solidarity s Britániou - v súvislosti s prípadom otravy bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rast spotrebiteľských cien v Poľsku sa zrýchlil viac ako sa čakalo
<< predchádzajúci článok
Za zrútením nákupného centra v Mexiku mohla byť aj záhrada na streche

Rusko nesúhlasí s rozhodnutím Grécka vyhostiť dvoch jeho diplomatov - diskusné fórum čitateľov