Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2010

Zamestnanci štátnej tlačovej agentúry štrajkujú


Tagy: Efe

Zamestnanci štátnej tlačovej agentúry Efe začali vo štvrtok dvojdňový štrajk, ktorým vyjadrili svoje odmietavé stanovisko k navrhovanému zníženiu platov, podľa zamestnávateľov ...Zdieľať
strajk efe Foto: SITA/AP

MADRID 22. apríla (WEBNOVINY) - Zamestnanci štátnej tlačovej agentúry Efe začali vo štvrtok dvojdňový štrajk, ktorým vyjadrili svoje odmietavé stanovisko k navrhovanému zníženiu platov, podľa zamestnávateľov potrebnému na prekonanie ekonomickej krízy. Viac ako 100 pracovníkov agentúry sa zhromaždilo pred centrálou v Madride s transparentmi kritizujúcimi premiéra Josého Luisa Zapatera, pískalo na píšťalkách a mávalo červeno-bielymi zástavkami odborového zväzu.

Efe tvrdí, že príjem od odberateľov aj vládna dotácia sa pre ekonomickú krízu znížili a agentúra potrebuje ušetriť 2,2 milióna eur na tohtoročné výplaty. Agentúra navrhla znížiť platy približne 900 zamestnancom na roky 2010-2012 o 4,5 percenta. Odbory žiadajú, aby spoločnosť "našla iné cesty na ušetrenie peňazí".

Riaditeľka komunikačného odboru agentúry Ana Vacová de Osma odmietla odpovedať na otázku, či zamestnanci, ktorí odmietnu zníženie platov, budú prepustení.

SITA/AP

Tagy: Efe
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SAD Prešov zarobila na sopke Eyjafjallajökull
<< predchádzajúci článok
Devízový trh s výpredajmi rizikovejších aktív