Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. septembra 2019

Zásobníky zemného plynu v SR sú už takmer naplnenéIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 11. septembra (TASR) - Zásobníky plynu v SR sú už takmer naplnené. Vyplýva to zo Správy Ministerstva hospodárstva (MH) SR o zabezpečení dodávok energií a riešení prípadných núdzových stavov s určením príslušnej zodpovednosti za ich riešenie, ktorú v stredu prerokovala a vzala na vedomie vláda.


"V zásobníkoch zemného plynu (prevádzkovatelia Nafta, a. s., POZAGAS, a. s., SPP Storage, s. r. o.), ktorých celková kapacita je 4,66 miliardy kubických metrov (m3), bolo k 21. augustu 2019 uskladnených viac ako 4,16 miliardy m3, teda viac ako 89 % z celkovej kapacity. Proces vtláčania zemného plynu do zásobníkov pokračuje v zmysle prevádzkových podmienok a predpisov prevádzkovateľov, ako aj požiadaviek jednotlivých zákazníkov," spresnil rezort hospodárstva.

Celková uskladňovacia kapacita zásobníkov na území Slovenskej republiky je podľa správy 42.547 gigawatthodín (GWh), teda takmer 4,01 miliardy m3, pričom maximálny denný pevný ťažobný výkon je takmer 465 GWh (takmer 44 miliónov m3 plynu). Maximálny denný ťažobný výkon vrátane prerušiteľných výkonov je viac ako 515 GWh (48,5 miliónov m3), maximálny denný pevný vtlačný výkon dosahuje viac ako 410 GWh (38 miliónov m3).


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zákon o obchodovaní s emisnými kvótami sa má aktualizovať
<< predchádzajúci článok
Čaputová: Boj proti klimatickej kríze by mal byť prioritou krajiny

Zásobníky zemného plynu v SR sú už takmer naplnené - diskusné fórum čitateľov