Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. marca 2020

Zastavili trestné stíhanie na Grendela v kauze údajného vyzradenia bankového tajomstva KočneraOrgány činné v trestnom konaní zastavili trestné stíhanie koaličného poslanca Gábora Grendela (OĽaNO) v súvislosti s údajným ...Zdieľať
dsc_4355 676x449 27.3.2020  - Orgány činné v trestnom konaní zastavili trestné stíhanie koaličného poslanca Gábora Grendela (OĽaNO) v súvislosti s údajným vyzradením bankového tajomstva viacnásobne stíhaného podnikateľa Mariana Kočnera. Grendel o tom informoval na sociálnej sieti.

Obžaloba bola stiahnutá„Napriek stiahnutej obžalobe som bol doteraz stále trestne stíhaný. Dnešným dňom (štvrtok 26. marec, pozn. SITA) je tomu koniec,“ napísal poslanec.

Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave podala v polovici februára tohto roka na poslanca parlamentu Gábora Grendela z klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) obžalobu pre ohrozenie bankového tajomstva Mariana Kočnera. Obžaloba však bola koncom februára stiahnutá.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Samotný Grendel vtedy v tejto súvislosti uviedol, že vyšetrovatelia a dozorujúci prokurátor mali byť vylúčení z vyšetrovania pre zaujatosť, o čom svedčí prepis komunikácie Mariana K. z aplikácie Threema.

Neobvyklé finančné operácie


Skutok sa mal stať v roku 2012, keď médiá informovali o neobvyklých finančných operáciách Mariana Kočnera z jeho finančných účtov. Ten podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Ako uviedol Grendel, prípad dostala dvojica vyšetrovateľov Jombík, Barochovský a dozorujúcim prokurátorom bol zo začiatku Bystrík Palovič.

„Štyri roky sa v tejto veci nič nedialo. Až v septembri 2016 vyšetrovatelia na návrh Mariana K. predvolali novinárku Martinu Ruttkayovú. Tá im predložila policajné dokumenty o prevodoch Mariana K. a do zápisnice výsluchu svedka tvrdila, že tieto dokumenty dostala odo mňa. Nebola to pravda, ale na základe tejto výpovede boli vznesené obvinenia voči mne a Danielovi Lipšicovi,“ povedal Grendel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zastavili trestné stíhanie na Grendela v kauze údajného vyzradenia bankového tajomstva Kočnera © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O2 Digitálna škola: Férová nadácia O2 dá 50 000 EUR na projekty zamerané na online vzdelávanie v dobe koronavírusu
<< predchádzajúci článok
Európska únia sa zrejme rozšíri o Albánsko a Severné Macedónsko, rokovania dostali zelenú

Zastavili trestné stíhanie na Grendela v kauze údajného vyzradenia bankového tajomstva Kočnera - diskusné fórum čitateľov