Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2012

Žitňanskej materský zväz podporil v hlasovaní Pavla FrešaMiestny zväz SDKÚ-DS v bratislavskom Starom Meste, ktorého členmi sú aj dvaja hlavní uchádzači o predsednícky post v strane Pavol Frešo a Lucia Žitňanská, odporučil v tajnom hlasovaní za ...Zdieľať
zitnanska BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Miestny zväz SDKÚ-DS v bratislavskom Starom Meste, ktorého členmi sú aj dvaja hlavní uchádzači o predsednícky post v strane Pavol Frešo a Lucia Žitňanská, odporučil v tajnom hlasovaní za predsedu strany Freša.


Podľa informácií agentúry SITA v prvom hlasovaní o podpore Freša bolo za jeho kandidatúru 35 členov, proti boli piati a zdržali sa dvaja.

Žitňanskej vyjadrilo podporu 12 členov, proti jej kandidatúre bolo 20 a zdržali sa siedmi. Frešo v čase hlasovania na zasadnutí zväzu nebol, ale bol v diskusnej relácii Téma dňa v televízii TA3.

Rokovanie viedla v čase jeho neprítomnosti podpredsedníčka staromestského zväzu Táňa Rosová. „Toto hlasovanie nebolo o súťaži v sympatiách, ale o tom, kto má väčšie predpoklady vyviesť stranu z tej zlej situácie, do ktorej sa dostala,“ povedala pre agentúru SITA Rosová.

Staromestský zväz je v SDKÚ-DS najprestížnejší, keďže jeho členmi sú okrem Freša a Žitňanskej aj stále ešte úradujúci predseda strany Mikuláš Dzurinda, ako aj podpredseda strany Ivan Mikloš či poslankyňa NR SR Magdaléna Vášáryová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Budeme vysielať jeden satelit za druhým, vyhráža sa KĽDR
<< predchádzajúci článok
Benzíny v Európskej únii stále zdražujú