Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. februára 2012

Zmrazenie eurofondov je nezmysel, vyhlásil OrbánMaďarský premiér Viktor Orbán vo štvrtok odsúdil rozhodnutie Európskej komisie iniciovať čiastočné zmrazenie prostriedkov z kohézneho fondu Európskej únie pre Maďarsko, ktoré podľa Bruselu ...Zdieľať
orban BUDAPEŠŤ 23. februára (WEBNOVINY) - Maďarský premiér Viktor Orbán vo štvrtok odsúdil rozhodnutie Európskej komisie iniciovať čiastočné zmrazenie prostriedkov z kohézneho fondu Európskej únie pre Maďarsko, ktoré podľa Bruselu nevyvíja dostatočné úsilie na to, aby znížilo deficit štátneho rozpočtu pod hranicu stanovenú Paktom stability a rastu.


Takýto krok je podľa neho "úplne nezmyselný" a Budapešť zostane naďalej verná svojim ekonomickým cieľom.

Ako uviedol Orbán počas vystúpenia na slávnosti pri príležitosti 20. výročia otvorenia Nemeckého hospodárskeho klubu v Budapešti, z ktorého cituje tlačová agentúra MTI, lídri EÚ chcú Maďarov týmto spôsobom trestať za "nezodpovedné rozhodnutia prijaté predošlým kabinetom", a to navyše po tom, ako jeho vláda "krajinu zachránila pred pádom do priepasti, ekonomika sa začala zotavovať, záväzky týkajúce sa fiškálneho deficitu boli splnené a štátny dlh bol znížený". Premiér v tejto súvislosti položil rečnícku otázku, či je "rozumné používať dvojitý štandard".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kofi Annan by mohol byť vyslancom pre trpiacu Sýriu
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry udelilo cenu Žbirkovi i Hevierovi

Zmrazenie eurofondov je nezmysel, vyhlásil Orbán - diskusné fórum čitateľov