Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. júna 2022

Zomrel zakladajúci člen skupiny Bon Jovi, basgitarista Alec John SuchSuch účinkoval na prvých piatich štúdiových albumoch skupiny. Zo skupiny odišiel za dodnes nie celkom vyjasnených okolností v roku 1994.Zdieľať
Zomrel zakladajúci člen skupiny Bon Jovi, basgitarista Alec John Such

Vo veku 70 rokov zomrel bývalý a zakladajúci člen americkej rockovej skupiny Bon Jovi, basgitarista Alec John Such. Informoval o tom v nedeľu časopis Rolling Stone. Skupina úmrtie hudobníka potvrdila na svojej webovej stránke, ale príčinu jeho smrti neuviedla.


"So zlomeným srdcom sme prijali správu o odchode nášho drahého priateľa Aleca Johna Sucha. Bol to originál a neoddeliteľná súčasť formovania kapely; prostredníctvom neho sme si k sebe našli cestu. Bude nám veľmi chýbať," uviedla skupina vo vyhlásení.

Such účinkoval na prvých piatich štúdiových albumoch skupiny - Bon Jovi (1984), 7800° Fahrenheit (1985), Slippery When Wet (1986), New Jersey (1988) a Keep the Faith (1992). Zo skupiny odišiel za dodnes nie celkom vyjasnených okolností v roku 1994.

Such bol napriek tomu v roku 2018 ako člen skupiny Bon Jovi, s ktorou prežil jej najvýraznejšie obdobie, uvedený do Rockandrollovej siene slávy.

"Keď mi Jon Bon Jovi pred mnohými rokmi zavolal a požiadal ma, aby som sa stal členom jeho kapely, čoskoro som si uvedomil, ako vážne to myslí a akú má víziu, ku ktorej nás chce priviesť. Som veľmi šťastný, že som mohol byť súčasťou tejto vízie," povedal vtedy Such vo svojej uvádzacej reči.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Legendárny Eric Clapton a jeho Layla nadchli pražskú O2 Arénu
<< predchádzajúci článok
Na premiéru inscenácie Dracula pozýva Divadlo Aréna