06. januára 2008

Zuzulová na 2. mieste, najvyššie v kariére

Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila skvelé 2. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v českom stredisku Špindlerov Mlyn,

ŠPINDLEROV MLYN 6. januára (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila skvelé 2. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v českom stredisku Špindlerov Mlyn, čo je pre ňu najlepší výsledok doterajšej kariéry. Dvadsaťtriročná Bratislavčanka po štyroch tretích miestach z minulosti sa v pretekoch SP opäť posunula o stupienok vyššie a do priebežného poradia SP si pripísala ďalších 80 bodov. Celkovo ich má v slalome po piatich podujatiach na konte už 231, čo jej stačí v hodnotení disciplíny na posun zo 6. na 4. miesto. Nad sily najlepšej Slovenky bola iba skvelá Rakúšanka Marlies Schildová. Slalomová kráľovná z uplynulej sezóny zvíťazila s náskokom 0,32 s. Tretie miesto na Čiernej zjazdovke vo Svätom Petri obsadila Nemka Maria Rieschová (+1,18), ktorá bola po 1. kole ešte na čele.